RU  UA  EN

Вівторок, 23 липня
НБУ:USD
  • НБУ:USD
  • НБУ:EUR
25.60
Світ

ТОП-20 найкращих ресторанів Києва: підсумки голосування

Погляд

Зустріч Трампа і Путіна: на які жертви підуть США і що вигідно Україні

Богдан Яременко про зустріч Дональда Трампа і Володимира Путіна

Богдан Яременко про зустріч Дональда Трампа і Володимира Путіна Фото: EPA/UPG


Вже невдовзі в Гельсінкі має відбутися зустріч президента США Дональда Трампа з російським президентом Володимиром Путіним. Після останніх заяв Трампа знову чутно розмови про те, чи можуть лідери досягнути якоїсь "великої угоди". Зокрема, чи може Дональд Трамп, який нещодавно ухильно відповів на питання про можливість визнання Криму російським, запропонувати Володимиру Путіну де-факто визнання анексії в обмін на політичні поступки Росії на Донбасі. Про свої очікування від зустрічі "Апострофу" розповів керівник фонду "Майдан закордонних справ" Богдан Яременко.

З точки зору досягнення конкретних домовленостей від зустрічі Трампа з Путіним я не очікую нічого такого, що могло б залишитися на папері. Щодо України — майже гарантовано. А щодо інших питань можна сказати, що з великою долею ймовірності це буде швидше озвучення взаємних позицій, спосіб класифікувати проблеми, шукати точки дотику. Але не домовленості.

Цілком можливо, що цей саміт матиме величезне значення з іншої точки зору — подальшого руйнування архітектури безпеки і зміни традиційних зовнішньополітичних і безпекових підходів США у виконанні щонайменше одного президента — Дональда Трампа. Це достатньо символічна і етапна зустріч, якої, очевидно, будь-який інший президент США ніколи не допустив би за нинішніх зовнішньополітичних обставин.

Читайте також: Трамп схвилював усіх планами щодо Путіна: чого чекати Україні

Не за буквою, а за суттю зараз політика США щодо Криму ідентична до політики невизнання окупації балтійських країн Радянським Союзом. Тоді США мали дипломатичні відносини з СРСР і продовжували обмежене, але співробітництво, і зараз підхід ідентичний. Тому від зустрічі я не очікував би якихось змін на цьому напрямку.

За повідомленнями, перш за все винесуть на обговорення Іран, ціни на нафту, Сирію, Україну... Зрозуміло, що в дусі шоу Трамп намагатиметься представити якісь досягнуті домовленості. Він багато говоритиме і святкуватиме, але дуже складно уявити, в чому взагалі можуть бути домовленості. Абсолютно очевидно для всіх, що підходи та інтереси США та Росії прямо протилежні.

Незрозуміло, в чому Трамп збирається пожертвувати інтересами США і чи має він узагалі такий намір. В кримському блоці, як і в блоці ядерних питань, не видно, навколо чого Трамп і Путін могли б домовитися. Не бачу і того, на чому могли б збігатися інтереси США та Росії в Сирії. В питанні іранської ядерної угоди їм також немає що обговорювати: США запроваджують санкції, це вирішено. Сподівання, що Трамп раптом змінить свою позицію, абсолютно безпідставні. Не думаю, що хтось із серйозних політиків на це сподівається.

Зрозуміло, що всі ці питання обговорюватимуть. Але мені складно уявити якісь рамки домовленостей — поки що я їх не бачу.

Новости партнеров

Загрузка...

Читайте також

Ще один Порошенко: чим здивував Зеленський під час візитів до Берліна і Парижа

Всі заяви Володимира Зеленського під час перших зарубіжних поїздок до Парижа і Берліна практично повторювали тези Порошенка

Новий хід США: навіщо до Києва летить важливий фахівець по Україні

Чи варто Україні чекати поліпшення відносин зі Сполученими Штатами Америки - розбирався Апостроф

Початок пригоди: зарубіжні ЗМІ про президента Зеленського

На Заході перерахували виклики, з якими Володимир Зеленський зіткнеться на посту президента