RU  UA  EN

Четвер, 22 серпня
НБУ:USD
  • НБУ:USD
  • НБУ:EUR
24.95
Політика

Читайте нас у Telegram-каналі

Новини

22 серпня

Всі новини

Новости партнеров

Загрузка...

На саміті Україна-ЄС підписали п'ять важливих угод: головні моменти

8 липня в Києві пройшов саміт Україна - Європейський Союз: за результатами зустрічі було підписано кілька угод, які передбачають виділення допомоги на загальну суму близько 177 мільйонів євро.

Про це повідомляється на офіційному сайті президента Володимира Зеленського.

Зокрема, було підписано угоду про фінансування заходу "U-LEAD з Європою: Програма для України з розширення прав і можливостей на місцевому рівні, підзвітності та розвитку – друга фаза". Документ передбачає залучення допомоги ЄС загальним обсягом 40 млн євро на фінансування заходів з реалізації реформи децентралізації та підтримки об'єднаних громад.

Також підписано угоду між урядом України та Європейською комісією про фінансування заходу "Антикорупційна ініціатива – друга фаза", загальний бюджет якої – 22,9 млн євро. Допомога ЄС спрямована на посилення боротьби з корупцією на національному та місцевому рівнях.

Крім того, між урядом України та Європейською комісією укладено угоду про фінансування заходу "Підтримка громадянського суспільства та культури". Допомога ЄС загальним обсягом 10 млн євро має бути залучена для підвищення можливостей організацій громадянського суспільства (ОГС) та закладів культури сприяти розвитку підзвітних, прозорих та демократичних інституцій, соціальному та економічному розвитку, а також запобіганню насильницьким конфліктам.

Крім того, було підписано угоду між урядом України та Європейською комісією про фінансування заходу "Програма технічного співробітництва 2019 року", спрямовану на підтримку України в реалізації ключових реформ та імплементації положень Угоди про асоціацію між Україною та ЄС у частині зони вільної торгівлі у сферах сільського господарства, навколишнього середовища, енергетики, державних закупівель, ділового та інвестиційного клімату, торгівлі, сфері трудових відносин. Загальний внесок ЄС у рамках документа становить 44 млн євро.

Також між урядом України та Європейською комісією укладено додаткову угоду про внесення змін до угоди про фінансування заходу "Підтримка ЄС для Сходу України". Метою документа є збільшення на 10 млн євро обсягу фінансування ЄС для розширення діяльності за угодою на регіони, що межують з Азовським морем, зокрема на частину Запорізької області. Таким чином, обсяг допомоги ЄС для фінансування всіх заходів у рамках угоди становитиме 60 млн євро.

Нагадаємо, як раніше повідомляв "Апостроф", на саміті Україна-ЄС не обійшлося без скандалів - віце-прем'єра з європейської і євроатлантичної інтеграції Іванну Климпуш-Цинцадзе не пустили захід.

Читайте також матеріал "Апострофа": Саміт Україна - ЄС в Києві: один з результатів уже відомий.

Новости партнеров

Загрузка...