RU  UA  EN

Середа, 18 вересня
НБУ:USD
  • НБУ:USD
  • НБУ:EUR
24.55
Політика

Читайте нас у Telegram-каналі

Новини

18 вересня

17 вересня

Всі новини

Новости партнеров

Загрузка...

Відомий журналіст розповів про план Путіна по капітуляції Зеленського

Все, що необхідно президенту Росії Володимиру Путіну - це капітуляція українського лідера Володимира Зеленського.

Про це повідомляє "Радіо Свобода", посилаючись на слова журналіста Віталія Портникова.

За його словами, Україні не варто розраховувати на те, що Росія підтримає зустріч світових лідерів в "нормандському форматі" для вирішення долі Донбасу.

Для доказу своїх слів Портников привів цитату помічника президента Росії Юрія Ушакова, який заявив, що саміт лідерів країн "нормандського формату" повинен бути ретельно підготовлений і принести результати, а проводити зустріч "просто так" Москва не хотіла б.

"Ці слова, швидше за все, президент Росії Володимир Путін скаже своєму французькому колезі Еммануелю Макрону (президент Франції - ред.) під час їх зустрічі, яка повинна відбутися 19 серпня. Репліка Ушакова, власне, саме Макрону і адресована. Французький президент, як і його український колега, останнім часом говорить про необхідність інтенсифікації зустрічей в "нормандському форматі", - пояснив журналіст.

Він зазначив, що для Макрона такий саміт - особливо якщо він відбудеться з ініціативи Парижа - стане демонстрацією посилення політичної ролі Франції. Адже коли "нормандський формат" тільки запускався, попередник Макрона Франсуа Олланд, на думку багатьох спостерігачів, швидше за все підтримував федерального канцлера Ангелу Меркель. Але така роль явно не може сподобатися чинному французькому президентові, амбітність якого добре відома.

"Не менш амбітним є і Володимир Зеленський, для якого проведення "нормандського саміту" - як би не завершилася така зустріч - стане доказом ефективності зусиль нової української влади про припинення війни в Донбасі. Адже таких зустрічей не проводили вже кілька років - і могло здаватися, що відсутність результатів безпосередньо пов'язане з відсутністю регулярних контактів лідерів", - додав Портников.

На його думку, це не так просто тому, що амбіції Макрона або Зеленського - це просто невеликі пагорби в порівнянні з "Еверестом" амбіцій Путіна. Журналіст вважає, що російському президенту просто не потрібно сприймати всерйоз французького або українського колег. Кожен з них очолює демократичну країну, в якій проводяться регулярні альтернативні вибори. Отже, Путін зацікавлений в тому, щоб Макрона і Зеленський зникли з політичної сцени, як і їх попередники.

"А Путін, як схоже він переконаний, може управляти Росією стільки, скільки захоче, йому нікуди поспішати. І з проведенням саміту "нормандської четвірки" теж поспішати нікуди. Для Путіна його участь у такій зустрічі - це нагорода тим, хто хотів би його там побачити. Макрона він може "нагородити" в разі, якщо французький президент посприяє інтенсивному тиску на українського колегу, змусить його погодитися на російські умови закінчення конфлікту. А Зеленського "нагородить" за відмову від європейської і євроатлантичної інтеграції України, закріплення за Донбасом особливого статусу автономії в складі України, відмова від претензій на "російський Крим", - спрогнозував Портников.

Він не виключив, що йому можуть заперечити, навівши аргументи про те, що президент Франції ніколи не дозволить собі вимагати від президента України відмовитися захищати національні інтереси своєї країни, а лідер України також не піде на такий прийом Кремля.

"Але це, в першу чергу, означає, що зустрічі лідерів країн "нормандського формату" в найближчому майбутньому очікувати не варто. А варто - подальших зусиль Кремля по дестабілізації ситуації в Україні. Тому що російському президенту і його помічникам може здатися, що тільки ослаблення позицій українського керівництва може змусити Володимира Зеленського погодитися капітулювати перед Кремлем. А така капітуляція і є саме той "конкретний результат", про який говорить Юрій Ушаков", - резюмував Портников.

Як повідомляв "Апостроф", президент США Дональд Трамп заявив, що запросив відвідати лідера України Володимира Зеленського Білий дім, але при цьому він згадав необхідність досягти домовленості з главою РФ Володимиром Путіним.

Новости партнеров

Загрузка...