RU  UA  EN

Середа, 13 листопада
НБУ:USD
  • НБУ:USD
  • НБУ:EUR
24.25
Суспільство

Ліга Європи 2019/20: усі новости, результати, відео

Новини

13 листопада

12 листопада

11 листопада

Всі новини

Новости партнеров

Загрузка...

З однієї залежності в іншу: що сказав Філарет про Томос на соборі УПЦ (КП)

20 червня в Києві проходить Помісний собор почесного патріарха Філарета, в якому взяли рішення щодо "скасування неправомірної УПЦ (КП)".

В ході заходу Філарет заявив, що Томос Україна отримала завдяки Українській православній церкві Київського патріархату.

"Але Томос цей нас не задовольняє. Він даний нам як автокефальної церкви, але в реальності прав автокефальної церкви у нас немає. Нам заборонено варити мірро. Ми не можемо здійснювати таїнства, без мірро, так яка ж ми незалежна церква? Зміст Томосу нас не влаштовує. З однієї залежності ми потрапили в іншу: з російської в константинопольську", - зазначив він.

Філарет також звинуватив главу Православної церкви України Єпіфанія в тому, що він знищує УПЦ КП і займається роз'єднанням церкви.

"В результаті в Україні не буде УПЦ КП. Не буде незалежної української церкви. Буде одна залежна від Москви, а інша від Константинополя. А де ж наша церква? Тому ми зібралися, щоб затвердити існування в Україні УПЦ КП. УПЦ КП не згоден, щоб його статус знизили із патріархату до митрополії, адже в такому випадку в Україні буде тільки московський і греко-католицький патріархат, а українського патріарха виходить, що ні", - додав він.

На завершення Філарет додав, що, "якби знав, що Томос буде таким, то він би не погодився".

"Порошенко влаштовував цей Томос, тому що йому потрібна була підтримка на виборах, тому такий Томос його влаштував", - резюмував патріарх.

Як повідомляв "Апостроф", 20 червня в Києві у Володимирському соборі за ініціативою почесного патріарха Філарета розпочався помісний собор ієрархів, священиків і мирян колишньої УПЦ Київського патріархату.

Новости партнеров

Загрузка...