RU  UA  EN

Вівторок, 17 вересня
НБУ:USD
  • НБУ:USD
  • НБУ:EUR
24.55
Суспільство

Читайте нас у Telegram-каналі

Новини

17 вересня

Всі новини

Новости партнеров

Загрузка...

Ми маємо навчитися цінувати свою країну: Яценюк виступив на презентації фільму "Україна: Еволюція гідності"

У четвер, 22 серпня, у Києві пройшов допрем’єрний показ документальної стрічки "Україна: Еволюція гідності", присвячений шляху нашої держави після Революції Гідності.

Серед тих, хто брали участь у презентації, був прем`єр-міністр України 2014-2016 років, лідер партії "Народний фронт" Арсеній Яценюк, прем'єр-міністр Володимир Гройсман, міністр МВС України Арсен Аваков, міністр освіти і науки Лілія Гриневич.

Зйомки проекту продакшена "ТТВ Studio" тривали протягом 2018-2019 років. Фільм побудований на прийомі порівняння: кожен з п'яти основних епізодів стрічки – це заочний "діалог" між жителем України і жителем територій, які залишилися в орбіті імперії "русский мир". Для втілення задуму авторам стрічки вдалося зняти історії життя в Вірменії, Киргизстані, невизнаному Придністров'ї та Росії.

Режисерка фільму Єлизавета Татаринова розповіла, що ідея фільму виникла, коли її іноземні колеги запитали: чи не було дарма те, що пережила Україна в 2013-2014 роках, починаючи з подій на Майдані подальшими трагічними подіями: "Я зрозуміла, що мені важливо самій для себе знайти відповідь".

"У 2013 році Україна опинилась перед світоглядним вибором: ми залишаємося як країна зі своєю ідентифікацією, або потрапляємо в "братські обійми""русского мира". І через п’ять років ми вирішили дослідити, як живуть люди у нас і там, за кордоном імперії", - розповіла режисерка.

Знімальна група порівнювала життя звичайних людей в Україні й "там": "І кожного разу, повертаючись додому, ми розуміли, що дякувати Богу, це порівняння все ж таки на нашу користь", - підкреслила Єлизавета Татаринова.

"Для мене досі залишається загадкою, як вдалось не лише втримати країну над прірвою, а все ж звернути її на правильний шлях. І дуже хотілося б вірити, що це таки остаточно і що зворотного шляху не буде", - додала режисерка.

Арсеній Яценюк підкреслив, що якби п`ять років тому не було згуртованої єдиної української нації, "ми б уже не мали можливості відзначати День незалежності української держави".

"Вони відчули, що таке країна. Вони зрозуміли, що нація існує тільки тоді, коли ця нація має власну державу. І ми всі разом боролися за нашу країну… Хочу, щоби не лише цей фільм, а й інші документальні твори, і спічі сучасного політикуму говорили правду… На брехні ти ніколи не збудуєш чесне, справедливе і успішне майбутнє… Не хочу, щоб ми більше втрачали. Ми не маємо права це робити. Нам треба навчитися цінувати те, що у нас є. Нам треба навчитися цінувати одне одного, свого ближнього, свою країну. Шанувати здобутки. І боротися за наступний успіх. Хочу, щоб наступні п`ять років ті, хто сьогодні в законний спосіб прийшли до влади, зробили набагато більше"– зазначив політик.

"Через п’ять років подивимося, як стало. А я хочу, щоб стало тільки краще", - додав Арсеній Яценюк.

Подивитись фільм "Україна: Еволюція гідності" можна буде в ефірі телеканалу "Україна" в 23 серпня, о 22:00.

Новости партнеров

Загрузка...