Кремль зобов’язав російські нафтові компанії переробляти щонайменше 30% видобутої нафти на внутрішніх нафтопереробних заводах (НПЗ).
Про це повідомляє агенція Reuters.
Таке рішення ухвалили через дефіцит пального в РФ, спричиненого українськими ударами по нафтопереробних заводах.
Зазначається, що ініціатором ідеї став президент нафтогазової компанії "Роснефть" Ігор Сечін, який наприкінці травня направив відповідний лист до диктатора РФ Володимира Путіна.
"Російські нафтові компанії повинні залишати собі щонайменше 30% видобутої ними нафти для переробки на вітчизняних нафтопереробних заводах. Лист російського нафтового царя був надісланий президенту Володимиру Путіну наприкінці травня на тлі посилення українських атак на російську енергетичну інфраструктуру, що спричинило кризу постачання палива", — йдеться у статті.
Фактично він переклав частину фінансового тягаря на менші компанії. Раніше вони отримували значні прибутки, продаючи сиру нафту за кордон, тоді як великі гравці, зокрема "Роснефть", були змушені переробляти її всередині країни на вимогу Кремля. Тепер можливість експорту без переробки для дрібніших фірм обмежили.
У низці регіонів Росії діють обмеження на продаж пального, а в окупованому Криму вільний продаж бензину та дизпалива взагалі заборонений.
Як розповідав "Апостроф", через масштабні руйнування внаслідок ударів українських безпілотників Московський нафтопереробний завод не зможе відновити діяльність упродовж як мінімум шести місяців.