Угруповання "Хезболла" оголосило про невизнання рамкової угоди про врегулювання конфлікту, яку представники Лівану та Ізраїлю уклали 26 червня за посередництва Сполучених Штатів Америки.
Про це повідомляє агентство Reuters.
Очільник Наїм Касем охарактеризував підписаний документ як капітуляцію перед ізраїльською стороною та порушення засадничих обмежень.
Документ, під яким поставили підписи представники двох держав, передбачає деокупацію ліванських територій та виведення ізраїльських військ в обмін на повне роззброєння формувань "Хезболли".
"Ми не залишали поле бою за найскладніших обставин і не залишимо його", — наголосив лідер угруповання.
Касем додав, що підґрунтям для врегулювання бойових дій має бути не п'ятнична Вашингтонська угода, а досягнутий на початку цього місяця меморандум про взаєморозуміння між Іраном та США, який містить гарантії збереження територіальної цілісності Лівану.
26 червня державний секретар США Марко Рубіо разом із послами Ізраїлю та Лівану у Вашингтоні оголосив про укладення рамкової угоди, яка має стати основою для врегулювання конфлікту між двома країнами після тривалого протистояння з угрупованням "Хезболла".
Перед цим у Лівані щонайменше 20 людей загинули внаслідок ізраїльських авіаударів, завданих у суботу, 20 червня, — лише через кілька годин після того, як набув чинності попередній режим припинення вогню між Ізраїлем та угрупованням "Хезболла".