Уряд Чехії ухвалив рішення не залучати президента країни Петра Павела до складу національної делегації на майбутньому саміті НАТО, який відбудеться наступного місяця. Це стало нетиповим кроком, адже з моменту вступу Чехії до Альянсу глави держави традиційно представляли країну на таких зустрічах.

Як повідомляє Reuters, прем'єр-міністр Чехії Андрей Бабіш пояснив рішення особливим характером майбутнього саміту та необхідністю відстоювати урядову позицію з ключових питань, зокрема щодо оборонних витрат.

"Це буде дуже специфічний саміт. Можливо, він не стане надто комфортним для нашої країни, але ми несемо відповідальність за захист власної позиції", – заявив глава уряду.

Продовження після реклами
РЕКЛАМА

Петро Павел має значний досвід співпраці з Альянсом. У 2015–2018 роках він очолював Військовий комітет НАТО — найвищий військовий орган організації. Крім того, саме Бабіш був його суперником на президентських виборах 2023 року, де перемогу здобув Павел.

У Reuters нагадують, що відповідно до чеської конституції основні повноваження у сфері зовнішньої політики належать уряду, тоді як роль президента в ухваленні таких рішень є обмеженою. Водночас за понад чверть століття членства Чехії в НАТО президенти країни майже завжди очолювали делегації на самітах Альянсу, що робить нинішнє рішення уряду доволі незвичним.

У Празі 21 червня тисячі людей пройшли маршем на знак протесту проти запланованої реформи системи фінансування суспільних медіа, яка скорочує фінансування та відкриває шлях для політичного втручання.

Продовження після реклами
РЕКЛАМА
Завантаження...