Сербія запровадить "дуже короткий" період обов’язкової військової служби, яка розпочнеться в березні наступного року. Перед відновленням строкової служби в країні необхідно виконати низку попередніх процедур.

Про це заявив президент Сербії Александар Вучич під час презентації військової техніки на військовому аеродромі Батайниця поблизу Белграда, повідомляє сербський телеканал N1.

Раніше влада країни оголосила про плани відновити обов’язкову службу для чоловіків віком до 30 років. Очікується, що термін її проходження становитиме 75 днів.

Продовження після реклами
РЕКЛАМА

Заява глави держави прозвучала під час демонстрації озброєння сербських ВПС, зокрема літаків, гелікоптерів, ракетних систем та керованих бомб китайського, американського й російського виробництва.

Сербія офіційно перейшла до професійної армії 1 січня 2011 року, коли набуло чинності рішення парламенту про призупинення обов’язкової військової служби. Тоді звичайний призов замінили добровільною службою, а збройні сили почали комплектувати солдатами та офіцерами на професійній основі.

Напередодні президент Сербії Олександр Вучич заявив, що найближчими тижнями збирається піти у відставку. Буде оголошено дострокові президентські та парламентські вибори.

Продовження після реклами
РЕКЛАМА

"Апостроф" писав, що, за даними ЗМІ, Берлін розглядає можливість відновлення обов'язкової військової служби для чоловіків уже до 2027 року. Причиною такого кроку є нестача військовослужбовців та зростаючі побоювання щодо загрози з боку Росії, оскільки добровольців для посилення армії може виявитися недостатньо.

Завантаження...