Конституційний суд Чеської Республіки видав постанову, яка дозволяє президенту Петру Павелу відвідати липневий саміт НАТО в Анкарі.

Про це повідомляє Politico.

Рішення суду частково вирішує  спір між Павелом та прем'єр-міністром Андреєм Бабішем, який у понеділок оголосив, що президент не може бути частиною делегації країни.

Продовження після реклами
РЕКЛАМА

Наступного дня Павел подав позов до суду, вимагаючи роз'яснень щодо того, хто має повноваження вирішувати, чи може глава держави бути присутнім на саміті НАТО.

Хоча суд розгляне остаточне питання у прискореному порядку найближчими тижнями, він посилався на прецедент участі попередніх президентів у самітах, а також на п'ятничний термін акредитації як підстави для негайного рішення.

«Враховуючи поточну ситуацію, коли часові обмеження справді фіксовані, необхідно зберегти цю практику в її нинішньому вигляді», – сказав суддя-доповідач у цій справі Павел Шамал.

Продовження після реклами
РЕКЛАМА

«Я вітаю той факт, що Конституційний суд видав попереднє рішення, яке відображає існуючу практику та забезпечує безперервність представництва країни на саміті НАТО», – сказав Павел.

Бабіш заявив, що поважає рішення суду.

Нагадаємо, що президент Чехії Петр Павел закликав НАТО діяти жорсткіше у відповідь на регулярні провокації Росії на східному фланзі Альянсу.

Завантаження...