Напередодні саміту в Анкарі, який пройде 5-7 липня, країни НАТО планують суттєво зміцнити співпрацю в оборонній сфері. Альянс готує до підписання низку великих угод та контрактів, що має продемонструвати рішучість блоку як власним громадянам, так і зовнішнім силам.

Про це пише "Апостроф" з посиланням на трансляцію виступу генерального секретаря НАТО Марка Рютте у Вашингтоні.

Нові угоди та контракти

За словами Марка Рютте, перший день саміту буде присвячений оборонній промисловості. Очікується укладення великої кількості домовленостей: 

Продовження після реклами
РЕКЛАМА

"На саміті ми проведемо великий день оборонної промисловості в перший день. Ви побачите величезну кількість нових контрактів, листів про наміри, а також підписання великих угод".

Генеральний секретар зазначив, що блок активно працює над об'єднанням зусиль оборонних підприємств країн-учасниць. Зокрема, він навів приклад Туреччини, де близько 3000 компаній оборонного сектору вже інтегровані в роботу Альянсу.

Сигнал для Росії

Окремо Марк Рютте звернувся до керівництва Російської Федерації, наголосивши на перевазі Альянсу в оборонному виробництві. 

Продовження після реклами
РЕКЛАМА

"Це також сигнал росіянам: ми знаємо, що ви робите, і ми в цьому кращі", – заявив він.

Нещодавній візит Марка Рютте до Вашингтона був спрямований на зниження напруги між президентом США Дональдом Трампом та лідерами європейських країн, що виникла через розбіжності щодо військової кампанії в Ірані. Під час перемовин він продемонстрував американській стороні дані про збільшення витрат європейських союзників на власну оборону.

Читайте також в "Апострофі" про те, що союзники Північноатлантичного альянсу (НАТО) наступного місяця на саміті в Анкарі мають намір погодити нові контракти на укладення багатомільярдного фінансування на озброєння та збільшення виробництва зброї.

Завантаження...