У Міністерстві закордонних справ України закликали міжнародну спільноту залишатися пильною у зв’язку з мобілізаційними навчаннями, які відбуваються у Гродненській області Білорусі.
Про це йдеться у повідомленні глави МЗС Андрія Сибіги у соцмережі X.
За його інформацією, з 20 червня по 2 липня військовий комісаріат Ошмянського району оповістить близько двох тисяч призовників та облаштовує пункти збору. Хоча офіційно це називають перевіркою даних, у МЗС наголошують, що такі дії є елементом залякування сусідніх держав.
Очільник відомства заявив, що керівництво Білорусі не демонструє готовності до деескалації, а навпаки — нарощує військову присутність біля кордонів України та країн НАТО. Така стратегія, за словами глави МЗС, відповідає інтересам Кремля і використовується як інструмент політичного шантажу, що суперечить заявам Мінська про прагнення миру.
Він зауважив, що Україна моніторить дії Білорусі та застерігає від подальшої участі в російській агресії.
"Україна продовжує уважно стежити за діяльністю Білорусі, повторює свої застереження Мінську щодо поглиблення участі в російській агресії та закликає міжнародну спільноту посилити тиск на режим Лукашенка", — йдеться у заяві.
Продовження після рекламиРЕКЛАМА
Нагадаємо, у Гродненській області Білорусі розпочалися масштабні мобілізаційні навчання, у межах яких військкомати почали масово викликати військовозобов’язаних. У межах заходів планується оповістити близько двох тисяч громадян для перевірки облікових даних.
Як розповідав "Апостроф", у Росії можуть вдатися до рішення залучити громадян Білорусі до служби в своїй армії, застосувавши механізми колективної безпеки. Москва може розглядати свого союзника як додаткове джерело поповнення особового складу через дефіцит військових, з яким російські військові стикаються з травня 2022 року.