Санкції Сполучених Штатів проти російської нафти знову набули чинності після кількамісячних винятків, що були запроваджені Вашингтоном через кризу в Ормузькій протоці.
Про це поінформував уповноважений президента України з питань санкційної політики Владислав Власюк, передає "Апостроф".
За його словами, санкції поширюються на найбільшого державного виробника та експортера нафти в Росії "Роснефть", а також на найбільшу приватну нафтову компанію країни, яка займає значну частку на світовому ринку "Лукойл".
"Санкції США на Роснефть і Лукойл прийнято в жовтні. У березні тимчасово зупинені на місяць. Потім ще раз і ще раз. Строк діі останнього вейвера збіг 16 червня. Ну, отже, санкції чинні", — йдеться у повідомленні.
Власюк зауважив, що про результати буде видно за тижні два. Водночас, Україна розраховує на нові санкції США проти РФ.
Часткове зняття санкцій з РФ
12 березня, на тлі війни з Іраном та блокування Ормузької протоки, Сполучені Штати тимчасово дозволили експорт російської нафти, щоб стабілізувати світові ціни. Цей виняток кілька разів пролонгували, хоча від початку він розглядався як тимчасовий.
Офіційно санкції мали повернути 17 червня, проте Вашингтон не робив прямих заяв. Лише 25 червня державний секретар США Марко Рубіо повідомив, що остаточне рішення президента Трампа залежатиме від динаміки цін на енергоносії.
За оцінками S&P Global, у період дії винятків — з 12 березня по 17 червня — Росія отримала додатково понад 2 млрд доларів доходів від продажу нафти.
Нагадаємо, президент Франції Еммануель Макрон повідомив, що Сполучені Штати фактично відмовилися від ролі нейтрального посередника у війні, яку Росія веде проти України.