На сукупності напрямків, за які відповідає Угруповання об'єднаних сил, російські війська почали реалізувати масштабну наступальну кампанію. Спостерігається значне збільшення боїв.

Про це розповів речник угруповання Віктор Трегубов, передає Укрінформ.

За його даними, окупанти активізувалися на Північно-Слобожанському напрямку. Йдеться про офіційну ділянку фронту, яка охоплює прикордонні райони Сумського регіону.

Продовження після реклами
РЕКЛАМА

Окрім того, суттєве збільшення боїв фіксують на Лиманському, Куп'янському, Південно-Слобожанському напрямках.

"На сукупності наших напрямків, за які ми відповідаємо, сильне пожвавлення. Воно стосується і Лиманського напрямку, але й інших також: це і Куп'янський, Південно-Слобожанський і Північно-Слобожанський напрямки. Там теж росіяни намагаються більш активно діяти", — повідомив Тргеубов.

За словами речника угруповання, збільшення кількості бойових зіткнень та втрат російської армії свідчить про посилення інтенсивності бойових дій. За останніми даними, у зоні відповідальності Угруповання об’єднаних сил щодня може відбуватися до 37 боїв, із яких до 20 — тільки на Лиманському напрямку. Добові втрати ворожої армії на цих ділянках досягають 300 військових.

Продовження після реклами
РЕКЛАМА

Він наголосив, що рівень активності фактично означає розгортання масштабної наступальної кампанії Росії, однак прогнозує, що вона з часом піде на спад.

Коментуючи ситуацію у Вовчанську, зауважив, що російські війська прагуть посилити тиск, однак не досягають великих результатів. Росіяни продовжують атакувати ті ж позиції, намагаючись пройти до Вовчанських Хуторів, встановити контроль над містом та витіснити бійців ЗСУ із південно‑східних околиць.

Як писав "Апостроф", за даними аналітичного проєкту DeepState, російська окупаційна армія станом на 22 червня 2026 року мала успіх у Донецькому та Сумському регіонах.

Нагадаємо, російські військові також почали атакувати новим типом зброї Суми. Йдеться про керовані авіаційні бомби. 20 червня під обстріл потрапив житловий квартал. Раніше окупанти не мали можливості здійснювати авіаобстріли.  

Ввечері 22 червня росармія атакувала околиці Сумської громади, скинувши шість керованих авіаційних бомб. Внаслідок обстрілу зафіксовано влучання у промисловій зоні, де повністю згорів громадський транспорт. Поранення отримали троє людей, один із постраждалих перебуває у критичному стані.

Завантаження...