На території окупованого Криму сталися масштабні відключення електроенергії. Половина півострова залишилася без світла після українського удару по Керченській теплоелектроцентралі (ТЕЦ).
Про це повідомив радник глави окупованого Криму Олег Крючков для телеканалу "Крим 24".
Він зазначив, що атаки на енергонфраструктуру стали регулярними, що змушує застосовувати аварійні схеми та вводити графіки віялових відключень.
"Ми бачимо практично щоденні атаки на енергетичну інфраструктуру Криму. Відбувається маневрування, перекидання потужностей. Графіки віялових відключень запроваджено превентивно: якщо буде перенапруга кримської енергосистеми, вони будуть вводитися періодично, все залежить від ситуації", — повідомив Крючков.
Раніше українські військові заявили про ураження паливних резервуарів на Керченській ТЕЦ. Саме цей об’єкт забезпечував стабільність енергопостачання в східній частині півострова та був важливим елементом військової логістики окупантів.
ЗСУ останніми днями активізували удари по півострову, зокрема, атак зазнають нафтові об'єкти та транспортні шляхи, що ведуть в анексований Крим. В результаті там виник дефіцит пального, а після атаки ЗСУ в ніч на 21 червня влада призупинила відпуск бензину як фізичним, так і юрособам. У ніч на 23 червня українці знову масовано атакували Крим, пошкодивши нафтобазу, порт "Кавказ" та ТЕЦ.
Нагадаємо, 19 червня Представництво Президента України в АР Крим повідомило, що безпекова ситуація на окупованому півострові суттєво змінилася, адже ЗСУ активізували удари по військових об’єктах РФ. У зв'язку з цим жителям, у яких в родині є діти, літні батьки, порадили тимчасово виїхати у безпечніші місця.