У Міністерстві оборони повідомили про запуск програми, яка дає змогу військовим Національної гвардії, у яких самовільне залишення частини відбулося до 12 червня 2026 року, повернутися на службу за новою процедурою.
Про це йдеться у повідомленні Міноборони.
Згідно з новими правилами, військові зможуть самостійно обирати військову частину з визначеного списку, отримати підтримку контакт‑центру на всіх етапах, відновити грошове забезпечення та соціальний захист без проходження через батальйон резерву.
Для цього потрібно буде до 20 вересня цього року подати рапорт у застосунку "Армія+", зробивши такі кроки:
- обрати нову частину Нацгвардії;
- вказати бажаний напрямок служби;
- додати рекомендаційний лист;
- прикріпити документ з підтвердженням попередньої служби.
Розгляд рапорту триватиме до чотирьох діб. У разі погодження упродовж трьох діб буде готуватися наказ командувача НГУ про переведення. Військовий має прибути до нової частини протягом двох діб після отримання сповіщення в "Армія+".
У застосунку має виникнути статус "У дорозі", що підтвердить добровільне повернення на службу. Після прибуття до обраної частини військового зарахують в особовий склад та поновлять усі види забезпечення.
Раніше "Апостроф" повідомляв, що Міністерство оборони розпочало комплексну трансформацію системи військової служби, яка передбачає нові контракти, чіткі терміни служби, підвищені виплати та більше справедливості для військових. Частиною цієї реформи став fast track повернення військовослужбовців із СЗЧ безпосередньо до найефективніших підрозділів Сил оборони.