Працівники Державного бюро розслідувань (ДБР) викрили схему вимагання коштів у військових, які прагнули повернутися на службу після самовільного залишення частини. До її організації причетні військовий однієї з частин Одещини та іноземець.
Про це повідомляє пресслужба бюро.
Як зазначається, за 8,5 тисяч доларів вони обіцяли вирішити питання з командуванням та забезпечити письмову згоду на подальше проходження військової служби без врахування факту самовільного залишення.
Тим, хто відмовлявся платити, погрожували відправленням у район бойових дій або кримінальним переслідуванням.
19 червня цього року співробітники ДБР затримали двох спільників віддразу після отримання чергової частини неправомірної вигоди.
Фігурантам повідомили про підозру за ч. 2 ст. 28 та ч. 3 ст. 369‑2 ККУ "Одержання неправомірної вигоди за вплив на прийняття рішення службовою особою, вчинене групою осіб за попередньою змовою".
Суд вже обрав запобіжний захід у вигляді тримання під вартою із заставою у розмірі 3,3 млн грн. Санкція статті передбачає покарання від трьох до восьми років позбавлення волі з конфіскацією майна.
"Боротьба з корупцією у військовій сфері залишається одним із пріоритетних напрямів роботи Державного бюро розслідувань", — повідомили у бюро.
Нагадаємо, Міністерство оборони розпочало комплексну трансформацію системи військової служби, яка передбачає нові контракти, чіткі терміни служби, підвищені виплати та більше справедливості для військових. Частиною цієї реформи став fast track повернення військовослужбовців із СЗЧ безпосередньо до найефективніших підрозділів Сил оборони.