Мешканці Дарницького району посадили ялинку й розвісили годівнички біля озера Тягле – у такий спосіб вони підтримали ініціативу представників ГО "Національний парк збереження та збагачення флори і фауни "Осокорки" щодо створення на місці заповідника парку національного значення. Кількома днями раніше тут відбувся суботник, тож від сміття й останків життєдіяльності людей без домівок не залишилось і сліду. Натомість дарничани озброїлись намірами й далі приводити до ладу територію навколо озера, продовжуючи шлях до мрії - парку "Осокорки".
Усі на озеро
Люди приходять сім’ями, приводять малолітніх дітей. Збираються неподалік озера, далі машинами, долаючи грязюку, вирушають до його самого берегу. "Апостроф" був тут місяцем раніше й жахався від сміття навколо – тепер його немає. Виявляється, 14 грудня дарничани влаштували толоку і прибрали територію. А нині зібрались знову – встановити ялинку та нагодувати пташок.
"Місцеві мешканці Дарницького району зібрались тут підтримати ініціативу громадської організації зі створення національного парку "Осокорки", - розповідає "Апострофу" Сергій, один із мешканців району.
Про ініціативу дарничани дізнавались один від одного. Хтось прочитав у соцмережі, а комусь розповіли сусіди. Чимало людей, попри не найбільш приємну погоду, вирушили до озера, щоб підтримати ініціативу.
"Ініціатори створення парку – це наші сусіди, від них ми про це й дізнались, - говорить Надія. – І я від такої ініціативи у захваті. Зараз ось робимо красу, щоб нашим дітям було де гуляти, щоб територія була приємною й доглянутою. У мене двоє діток, і я хочу, щоб вони більше часу проводили на природі, на свіжому повітрі, активно відпочивали й займались спортом".
"Я доволі активний мешканець Дарницького району, і тому більш менш крупні проекти по забудові нашого району повз мене не проходять, - говорить Сергій. – Дана ініціатива – чудова. Сподіваюсь, через 5 років я не впізнаю цього місця".
Надмірний бруд - відштовхував
Більшість із мешканців району сюди навіть не ходили – саме через те, що територія була занедбаною й небезпечною. Але навіть зараз вона виглядає на порядок краще. Учасники ініціативи прагнуть створити тут парк національного значення, який стане перлиною не лише Дарницького району, а й усього Києва. Можливо, навіть вабитиме мешканців інших міст.
"Ми сюди не ходили, бо тут було дуже занедбано, - говорить мешканець Дарницького району Олександр. – Про це озеро взагалі від знайомих дізнався – вони розповіли мені, що тут хочуть облаштувати парк. Я цю ініціативу підтримав, і в майбутньому теж планую докладати максимум зусиль, щоб тут був парк для дітей, а не забудови".
Представники громадської організації "Національний парк збереження та збагачення флори і фауни "Осокорки" – це ті ж самі мешканці Дарницького району. В декого вже є досвід створення парку відпочинку з занедбаної території, інші долучились до ініціативи через те, що хочуть докласти максимум зусиль для формування досконалої відпочинкової локації.
"Раніше я біля озера фактично не був – відштовхувала дика природа й надмірний бруд. Але потім ми створили ініціативну групу, і відповідно, я став з’являтись тут частіше. Ми почали прибирати тут - і це лише початок", - говорить представник ГО Євген Ельман.
Порятунок від бетону
Мешканці Дарницького району вже уявляють, яким хочуть бачити цей парк – просторим, сучасним та оснащеним майданчиками для ігор та активної діяльності. Мріють, щоб тут можна було й відпочити, й займатися спортом, і поспілкуватись, і сховатись від міської метушні. Щоб тут було цікаво представникам усіх вікових категорій та інтересів.
"Хочу, щоб тут були дитячі майданчики, можливо, в майбутньому – спортмайданчик. Щоб діти могли проводити час зі своїми батьками. Я – за здоровий спосіб життя", - говорить Надія.
"Щоб тут з’явилось місце для дозвілля – для мешканців і гостей столиці. Бо хочеться дихати свіжим повітрям, а не асфальтом. У Києві не так багато місць, де можна трохи відірватись від бетонних джунглів і опинитись на природі", - коментує Сергій.
Символ нових звершень
Біля озера посадили невелику ялинку – як символ нових починань та звершень. Діти, яких було чимало на заході, прикрасили ялинку екологічними прикрасами – за що отримали солодкі подарунки від організаторів. Після цього за справу взялись уже дорослі – почали вішати на дерева заздалегідь приготовані організаторами годівнички для птахів. Їжа для них теж знайшлась. Самі ж дарничани теж не лишились голодними – грілись чаєм і смаколиками, гуляли, спілкувались, робили фото.
"Посадили ялинку, розвісили годівнички, добре провели час, - говорить Євген Ельман. – Я дуже люблю активний відпочинок і сподіваюсь, що все відбудеться, що сюди будуть приходити мешканці не лише Дарницького району, а й усього Києва – аби подивитись, що в підсумку тут буде".
Організатори вручили всім учасникам акції подарунки від громадської організації та подякували дарничанам за активну участь у ініціативі.
"Хочу побажати, щоб у цей Новий рік ми досягли своєї мети – створити на цій локації навколо озера Тягле справжній європейський парк сучасного рівня. Щоб ми всі дарничани могли тут гуляти, відпочивати та сюди повертатись", - висловився Сергій Машовець, голова ГО "Національний парк збереження та збагачення флори і фауни "Осокорки".
Допомога дарничан знадобиться й у наступному році, адже акцій із благоустрою території заплановано чимало. Мешканці району радо обіцяють, що залюбки долучаться до будь-яких ініціатив, які допоможуть прикрасити цю територію та зробити її придатною для відпочинку.