Всі діти з нетерпінням чекають новорічних свят, під час яких можна зануритися в справжню казку: написати листа Святому Миколаю із заповітними бажаннями, посидіти на колінах у Діда Мороза, отримати від нього подарунок і поводити хоровод навколо ялинки зі Снігуронькою. Однак в інших країнах ці казкові персонажі відрізняються та називаються по-іншому. theLime вирішив згадати кілька цікавих фактів про колег Діда Мороза в усьому світі.
У Фінляндії до дітей приходить Йоулупуккі, який дуже схожий на нашого Діда Мороза - він носить конусоподібну шапку, довгу бороду і червоний одяг. У нього є дружина Муорі - уособлення зими. Також йому допомагають гноми, які весь рік дивляться, як поводяться діти, а потім розбирають різдвяну пошту і упаковують подарунки.
А в Естонії Діда Мороза звуть Йиулувана, і він практично такий же, як і його фінський родич.
У Німеччині до дітей приходить "різдвяний дід", або як його ще називають Вайнахтсман, який схожий на нашого Святого Миколая. Однак подарунки він кладе не під ялинку, а залишає на підвіконні.
У Франції відразу двоє Дідів Морозів - добрий і злий. Першого звуть Пер-Ноель, що означає Батько Різдво, який кладе сюрпризи слухняним дітям в димохід, а другого - Шаланд, у якого є різки для ледачих і неслухняних дітей.
А в Італії до дітей приїжджає на ослику добра фея Ла Бефана. За легендою, вона заходить до кожної оселі за допомогою чарівного ключа. Хорошим дітям дістаються подарунки, а поганим - тільки зола.
У Словаччині та Чехії про те, що приходить різдвяний персонаж Ежічек, сповіщає дзвіночок. Однак ніхто не знає, на кого Ежічек схожий і як він виглядає.
А в Норвегії роль Діда Мороза виконують маленькі карлики Насса. Щоб задобрити цих казкових персонажів, діти залишають їм солодощі.
В Угорщині до дітей приходить "родич" Святого Миколая - Нікалауш разом з ангелом і чортиком, які допомагають йому визначити, як діти вели себе протягом року. Хорошим дітям він залишає подарунки, а поганим - вуглинки.
А в Японії також двоє Дідів Морозів - Сегацу-сан і Одзи-сан. Сегацу-сан в перекладі на українську означає "Пан січень", він вітає не з Новим роком, а із Золотим тижнем. Але подарунки він не дарує, так як у японців прийнято, що їх дарують дітям батьки.
Після проникнення в країну західної культури там з'явився колега Санта Клауса - Одзи-сан, який приходить в ніч з 31 грудня на 1 січня і залишає для дітей подарунки.
- Раніше ми розповіли про ідеї подарунків для рідних.
- Читайте також на theLime, як зустрічають Новий рік у різних куточках світу.
Найцікавіші історії та новини дня тепер у Telegram! Підписуйтесь на канал theLime та дізнавайтеся про них швидше.