1 липня в День Канади у місті Вінніпег протестуючі повалили статуї британських королев - Вікторії та Єлизавети II. Вандалізм влаштували після того, як у провінції Саскачеван на місці колишньої католицької школи-інтернату знайшли сотні безіменних могил дітей корінного населення, пишет Guardian.
Протестуючі покрили статуї червоними відбитками долонь і залишили табличку з написом: "Ми були дітьми".
Demonstrators toppled statues of Queen Victoria and Queen Elizabeth in Winnipeg this afternoon during rallies honouring the children discovered in unmarked graves on the sites of former residential schools over the past month. pic.twitter.com/Zx0aqPGcOW
- APTN News (@APTNNews) July 2, 2021
Відкриття безіменних могил корінних жителів спричинило заклики до скасування національних свят. Мішенню протестуючих стали символи імперії і колоніалізму, в тому числі статуї королев та католицькі церкви.
Понад 150 000 дітей з числа корінного населення Канади у XIX і XX століттях змушені були відвідувати католицькі школи-інтернати з метою асиміляції. Учнів часто розміщували в погано побудованих, неопалюваних і антисанітарних приміщеннях, і близько 6000 з них померли.
715 безіменних могил в Саскачевані - не перша знахідка такого штибу в Канаді. Раніше на місці католицької школи в Камлупсі знайшли останки 215 дітей.
Муніципалітети по всій Канаді скасували урочистості, а статуї фігур, пов'язаних зі школами-інтернатами, були спаплюжені або повалені. У Вінніпезі тисячі людей вийшли на вулиці, щоб вшанувати пам'ять жертв і підтримати громади корінних народів. "Ми не будемо святкувати вкрадені землі корінних народів і вкрадені життя корінних народів. Замість цього ми зберемося, щоб вшанувати пам'ять всіх загиблих", - заявили активісти.
Прем'єр-міністр Джастін Трюдо визнав, що цього року федеральне свято справедливо затьмарене. "Жахливі знахідки останків сотень дітей на території колишніх шкіл-інтернатів у Британській Колумбії і Саскачевані справедливо змусили нас задуматися про історичні невдачі нашої країни і несправедливість, яка все ще зачіпає корінні народи. Ми, канадці, повинні бути чесні з самими собою щодо свого минулого", - заявив він.
- Дивіться в рубриці "Більше ніж фото", як королева Єлизавета II попрощалася з принцом Філіпом. 17 квітня королівська сім'я Великобританії поховала 99-річного чоловіка королеви.
Найцікавіші історії та новини дня тепер у Telegram! Підписуйтесь на канал theLime та дізнавайтеся про них швидше.