Вчені з японського Університету Осаки знайшли спосіб друкувати преміальну мармурову яловичину за допомогою 3D-біопринтера. Команда вважає, що одного разу це полегшить доступ до екологічно чистого штучного м'яса, яке дуже нагадує оригінальний продукт, пише Insider.
Використовуючи стовбурові клітини корів вагю, вчені вирішили створити структуру з характерною мармуровість, яка відрізняє її від іншої яловичини. Вони організували розташування м'язів, кровоносних судин і жиру, а потім сформували тканини у вигляді стейка, використовуючи 3D-біодрук - технологію створення об'ємних біологічних конструкцій за допомогою 3D-друку.
Дослідники підкреслили, що їхнє м'ясо з пробірки походить від справжнього, що відрізняє його від таких рослинних продуктів, як Beyond Meat.
"Покращуючи цю технологію, можна буде не тільки відтворити складні структури м'яса, але також внести тонкі коригування у жирові і м'язові компоненти", - сказав учасник проекту Мічія Мацусака.
Одного разу клієнти зможуть замовляти культивоване м'ясо з бажаною кількістю жиру, і така їжа буде адаптованою до їхніх смаків і проблем зі здоров'ям.
Японська преміальна яловичина вагю коштує понад 200 доларів за 500 грамів, а дорослі корови продаються за ціною більше 30 000 доларів. У 2019 експорт вагю з Японії приніс країні рекордний прибуток у 268 мільйонів доларів.
Стейки не вперше створюють за допомогою біопечаті. У лютому біоінженери Ізраїльського технологічного інституту Техніон створили стейк рібай з використанням справжніх клітин корови.
Найцікавіші історії та новини дня тепер в Telegram! Підписуйтесь на канал theLime і дізнавайтеся про них швидше.