У Норвегії заборонили розведення англійських бульдогів та кавалер-кінг-чарльз-спанієлей. Вважається, що вони страждають від вроджених проблем зі здоров'ям, які передаються із покоління в покоління.
Рішення було прийнято Норвезькою організацією захисту тварин, після чого Окружний суд Осло виніс відповідну постанову. Розведення собак цих порід порушує статтю 25 Закону про захист тварин, повідомляє New York Post.
"Зумовлені втручанням людини проблеми зі здоров'ям у бульдогів відомі з початку XX століття. Це рішення надто довго відкладалося. Протягом багатьох десятиліть хворих собак розводили нелегально. Це систематичне, організоване порушення прав наших чотирилапих друзів. Тепер нам вдалося довести, що це – порушення закону ", - пояснив голова зоозахисної організації Ашільд Роальдсет.
Англійський бульдог
"Ухвалене рішення не зможе повністю заборонити розведення двох популярних порід, але стане "правовою базою для розведення тварин", - зазначив адвокат Емануель Файнберг.
У англійських бульдогів часто виникають проблеми зі здоров'ям через їхню коротку морду і форму черепа – це підвищує їх схильність до серйозних респіраторних захворювань. Крім того, у цієї породи часто виникають проблеми з очима та з'являються інфекції у складках шкіри.
Кавалер-кінг-чарльз-спаніелі схильні до серцевих захворювань, проблем з очима (катаракта та синдром сухого ока), а також до проблем із суглобами.
Кавалер-кінг-чарльз-спаніель
Видання Independent склало список порід, у яких найбільше проблем зі здоров'ям. В ньому опинилися:
- Німецька вівчарка (екзема, захворювання крові, епілепсія, карликовість та проблеми з травленням).
- Золотистий ретривер (часто страждають від раку, дисплазії тазостегнового та ліктьового суглобів, вивиху надколінка. Також виникають проблеми зі шкірою, очима, можливі вушні інфекції).
- Боксер (кардіоміопатія, хвороба серця, що викликає аномальне серцебиття, епілепсія та субаортальний стеноз)
- Такса (проблеми з хребтом та неврологічні проблеми).
- Бернський зенненхунд (має схильність до менінгіту, дисплазії ліктьових суглобів, дисплазії тазостегнових суглобів, гістіоцитозу, атаксії).
- Мопс (часто бувають проблеми з очима та диханням).
- Раніше зоолог розкрила правду про "кумедні" фотографії з дикими тваринами. Виявляється, за милими, безневинними мордочками пухнастих звірів іноді можуть ховатися сумні історії, про які багато хто з нас навіть не підозрює.
Найцікавіші історії та новини дня тепер у Telegram! Підписуйтесь на канал theLime і дізнавайтеся про них швидше.