Смішні фото з тваринами завжди викликають інтерес користувачів мережі та швидко стають популярними. Однак за милими, безневинними мордочками пухнастих звірів іноді можуть ховатися сумні історії, про які багато хто з нас навіть не підозрює.
Зоологиня, спеціалістка з екології та поведінки великих диких тварин, кандидатка біологічних наук Марина Шквиря розповіла на своїй сторінці у Facebook, яка правда може ховатися за фото із "забавним тигром, який розповнів" або з "милими молодими левами в заповіднику". "Люди лайкають милоту. Ось популярні фоточки. Тигри товсті, бо на китайських та африканських фермах їх вирощують на забій. Органи на вагу виходять дорожчими", - написала експертка.
"Прогулянки з молодими левами в заповідниках. Це практика ПАР, де левенят вирощують на забій. До двох років вони фотографуються з туристами, а потім їх відправляють на органи", - говориться у підписі до наступного знімку.
"Ведмідь, як людина. На фермі вони живуть на катетерах для отримання жовчі".
"Щоб добути малюка орангутанга, горили або шимпи, часто потрібно убити всю сім'ю. А потім продати кудись "сидіти в кофтині". Милота?" - підсумувала зоологиня.
У коментарях користувачі запитали: "А навіщо органи тигрів та левів?". "Традиційна східна медицина. Гігантський ринок", – відповіла фахівець.
"Поясніть будь ласка, чому розводити та відгодовувати бичків та свинок на м'ясо можна, а тигрів та ведмедів для "традиційної медицини" - не можна? Якісь природоохоронні міркування з цього приводу? Чи тигри та ведмеді "це інше" з погляду етики?" - прозвучало друге питання.
"Не всі везуть м'ясо з ферм Африки, а вважають за краще стрільнути і продати з природи під ту ж лавочку. Кордон РФ з Китаєм - криниця таких фактів. І жорстокість не в самому навіть факті вбивства, а у утриманні та конвеєрному розмноженні. Навіть для свинок стандарти з'являються, і потихеньку затискають гайки особливо жорстоким сільгосп практикам. Ну і імідж виду. Люди, які платять за тискання левенят і тигренят, вважають диких тварин іграшками. Вони ж створюють попит на мавпочок, ведмежат тощо. А це крім проблем з охороною виду", - заявила Шквиря.
- В Австралії коали опинилися в біді. Влада виділила кошти, щоб відновити місце існування коал, вивчати їх популяцію і здоров'я.
Найцікавіші історії та новини дня тепер у Telegram! Підписуйтесь на канал theLime і дізнавайтеся про них швидше.