Кожен із нас хоча б раз у житті в холодну пору року стикався з поширеною проблемою – підвищеною вологістю в приміщенні, яка з часом призводить до того, що в будинку або квартирі стоїть стійкий запах вогкості, стіни починають мокріти і на них з'являється цвіль, а на вікнах утворюється конденсат. theLime вирішив поділитися простими лайфхаками, як цього позбутися.
Головні причини високої вологості у приватному будинку:
- вогкість у підвалі (може утворюватися через несправну водопровідну комунікацію, близькість ґрунтових вод, відсутність вентиляційної системи);
- відсутність гідроізоляції фундаменту та інші проблеми з ним;
- відсутність чи некоректне функціонування вентиляції;
- тріщини у стінах.
Для зниження високої вологості в приміщенні або підвалі необхідно взяти порошок хлористого кальцію (близько 500 г), насипати його в ємності та поставити у вологих місцях. З цією ж метою можна використовувати і негашене вапно.
Для підтримки нормальної вологості повітря приміщення потрібно добре провітрювати, відкриваючи кватирку по півгодини не менше трьох разів на день, а в спеку рекомендується вікна тримати якомога довше відчиненими. Якщо в будинку пічне опалення, краще робити провітрювання тоді, коли топлять піч. Також бажано сушити випрану білизну не в будинку, а на вулиці.
Підвищена вологість повітря в приміщенні дається взнаки на стелях, стінах і на вікнах, які пітніють. Щоб стіни не мокріли, їхню нижню частину зовні потрібно оштукатурити цементним розчином і зробити відведення дощової води подалі від фундаменту. Вікна бажано утеплити, щоб вони за високої концентрації вологи не заливали підвіконня конденсатом.
Що ще можна зробити, щоб у холодну пору року не мокріли вікна?
1. Обробити скло з обох боків гліцерином.
2. Натерти шибки тільки з внутрішньої сторони сумішшю гліцерину і 62-градусного спирту (співвідношення 1:10).
3. Зробити таку суміш: 3 частини гліцерину, 1 частину скипидару та 5 частин рідкого прозорого мила. Цю суміш наносимо на скло, а потім протираємо його фланелевою ганчіркою.
- Раніше ми розповіли, як зробити засіб від плісняви своїми руками та позбутися грибка на стінах.
- Читайте також на theLime, чому в холодильнику з'являється цвіль і як її позбутися.
Найцікавіші історії та новини дня тепер у Telegram! Підписуйтесь на канал theLime і дізнавайтеся про них швидше.