RU  UA

Дізнатися

Вбивство мого сина – воєнний злочин: мама Паші Лі розповіла правду про його смерть

Актор загинув, коли евакуювався з іншими волонтерами з Ірпеня

6 березня загинув відомий український актор і телеведучий Паша Лі. ЗМІ писали, що він вступив до лав терироріальної оборони, а згодом з'явилася інформація, що знаменитість нібито помер від кулі снайпера. Мама актора, Марія Василівна Лі, спростувала ці припущення та розповіла, як усе було насправді.

Жінка пояснила, що знімок Паші, на якому він позував у військовій формі, був зроблений на зйомках кінофільму "Мирний-21", присвяченого подвигу Луганського прикордонного загону в 2014 році. І насправді актор не служив у територіальній обороні, а був цивільним волонтером. Про це Марія Василівна повідомила у коментарі виданню НСЖУ.

Фото: instagram.com/pashaleeofficial

"Фото зроблено під час зйомок фільму Ахтема Сеітаблаєва "Мирний-21". У територіальній обороні Паша не був, він працював у волонтерському штабі міської ради. Мені потрібна правда про сина, а не легенди! Спочатку про нього писали, ніби він служив у територіальній обороні, потім - ніби загинув від кулі снайпера, віддавши свій бронежилет. Це все - неправда. Вбивство мого сина, цивільного, – це воєнний злочин, за який убивці мають відповісти!" - сказала мама зірки. Співробітники Національній поліції підтвердили, що загибель Павла Лі розслідується як воєнний злочин і вбивство цивільної особи.

Останнє фото Павла Лі в соціальних мережахФото: instagram.com/pashaleeofficial

Люди, які були поруч із актором напередодні його загибелі, розповідають, що з початком широкомасштабної війни Лі прийшов у міську раду Ірпеня та попросив, щоб його взяли у волонтерську групу, яка діяла у місті.

5 березня у волонтерський штаб надійшла інформація, що Ірпінь окуповано російськими загарбниками. Наступного дня, 6 березня, волонтери мали евакуйовуватися. Але Павло Лі, Ірина Мигитко і Тарас Мельник прийняли рішення перед цим з’їздити до своїх будинків. Тоді ніхто не підозрював, що ту частину міста, куди вони вирушили, було вже окуповано.

Тарас Мельник поділився, що першу в заїхали до нього додому, потім рушили до Ірини. По дорозі їх зустріли літні чоловік і жінка з дівчинкою і попросили довезти їх до Романівського мосту на виїзді з Ірпеня. Волонтери погодилися, після чого повернулися на свій маршрут. Після повороту з вулиці Університетської на вулицю Пушкінську їхній автомобіль обстріляли зі стрілецької зброї.

Окупанти підбігли до автомобіля, що врізався в дерево, та почали погрожувати автоматами. Наказали Ірині й Тарасові, які отримали поранення, забиратися. Павло, який на той момент вже був залитий кров’ю, залишився на місці трагедії.

Розстріляний автомобільФото: Тарас Мельник

За кілька днів після загибелі Павла Лі волонтерові Максиму Шевченку вдалося розшукати і вивезти з Ірпеня його тіло. Указом Президента України від 6 червня 2022 року Пашу Лі було нагороджено орденом "За мужність" ІІІ ступеня (посмертно).

  • У боях під Майорськом на Донеччині в ніч на 12 вересня загинув соліст Національної опери України, заслужений артист України, педагог Олександр Шаповал.

Найцікавіші історії та новини дня тепер у Telegram! Підписуйтесь на канал theLime і дізнайтеся про них швидше.

Читайте також

Чемпіон світу з боксу в надважкій вазі: дружина Олександра Усика зворушливо привітала коханого з перемогою

Украинский боксер Александр Усик победил Тайсона Фьюри и стал чемпионом мира. Жена спортсмена Екатерина Усик эмоционально поздравила любимого

Не лише у Єфросиніної і Денисенко: у кого з відомих українок чоловіки служать у ЗСУ

Многие знаменитые женщины ждут своих мужчин с войны. Среди них – Маша Ефросинина, Наталка Денисенко, Маричка Падалко, Людмила Барбир

Павло Зібров показав мальовничі краєвиди з вершини "Батьківщини-Матері"

Павел Зибров побывал на вершине величественного монумента Родина-Мать. Он показал красивые виды Киева