Український письменник Андрій Кокотюха зауважив на цікавому феномені довкола російської музики. Вважає, що мета прослуховування російської музики полягає у демонстрації світу своєї інакшості, тому деякі обирають слухати її не в навушниках, а на загал.
Пояснення своєї думки він залишив на сторінці у Facebook.
"Російська музика - чи не єдина в світі музики музика, яка музикою не є. Бо вона ідентифікується за мовою текстів, які на музику покладені. І неприйнятними для правильної частини нас є саме оці тексти. Навіть якщо це про квіточки, небо і любов", - зауважує письменник.
Разом з цим пише:
"Проте саме російська мова є визначальною для іншої, дурнуватої частини нас у виборі, що слухати. Хоч діти це, хоч підлітки, хоч їхні батьки. Підтвердження мого висновку - ота демонстративність, яка потрапляє на викладене в ФБ відео. Російські пісні не слухають у навушниках. Російське кричить із прочинених вікон автомобілів. Російське відтворюють потенційні підпалювачі машин та ТЦК вечорами на вулицях і в скверах. Мета: ви, козли, повинні знати, що ми слухаємо російське. Світ довкола має це знати".
Припускає, що за цим нічого не стоїть, окрім якоїсь внутрішньої глибинної образи на соціум:
"Хочеш слухати русский реп? Та любись ти конем, закрий вуха навушниками - і вперед. Ну отака в тебе орієнтація, така природа. Це не виправити, не перепрошити. Доведено романом "Механічний апельсин". Але ж ні!".
З огляду на це письменник називає прослуховування російської музики в публічному просторі - демонстрацією інакшості:
"Російська музика в публічному просторі - демонстрація інакшості. Ідентичності. За яку демонстратори реально готові йти дуже далеко. Парадокс у тому, що ті, кому це противно, теж захищають власну ідентичність. І шо його робить, дорога редакціє…".
Натомість "Апостроф Lime" писав, як сценаристка «Будинку «"Слово"», письменниця, поетеса Любов Якимчук вирішила протиставити інцидентам з російською музикою історії підлітків, котрі, попри окупацію, страх і самотність, зберігають українську ідентичність та відстоюють своє право бути частиною України.