Письменник Василь Шкляр, якого називають "батьком українського бестселера", різко висловився про феномен російськомовних українців.
В ефірі програми "Хід Тузова" на "Апостроф TV" він зазначив, що термін "російськомовний українець" є вигадкою самих українців, і для іноземців він видається незрозумілим та нелогічним.
Читайте також: "Українці не вміють мислити раціонально, що довели вибори 2019 року". Інтерв'ю з письменником Андрієм Кокотюхою.
"Це ми придумали поняття "російськомовний українець". Поляки, коли бачать наших співгромадян, які оселилися в Польщі й говорять російською, не розуміють, що відбувається. У них виникає логічне запитання: якщо ви — росіяни, то хіба це не громадянська війна?" — наголосив Шкляр.
На думку письменника, українці, які досі розмовляють російською – "недоросіяни".
"Напрошується дуже сумний висновок, який багато хто боїться озвучити. А я скажу: російськомовний українець — це недоросіянин, це росіянин нижчого ґатунку", — заявив він.
Василь Шкляр – один із найвідоміших українських письменників сучасності, лауреат багатьох літературних премій, політично-громадський діяч. Його найзнаковіший твір - "Залишенець. Чорний ворон", який було екранізовано й за який у 2011 році автору присудили Шевченківську премію. Однак письменник відмовився від нагороди на знак протесту проти перебування відомого українофоба Дмитра Табачника на посаді Міністра освіти України.
Читайте також на "Апостроф" повне інтерв'ю: Василь Шкляр — про те, чому відмовився від Шевченківської премії, не перекладає російською та майбутнє України.