Про життя в СРСР досі постійно сперечаються, одні кажуть, що це було справжнє пекло, інші стверджують, що ніколи не жили краще, ніж в ті часи. Але факти залишаються фактами - все було не дуже гладко. Наприклад, Радянський Союз постійно страждав від дефіциту елементарних речей. Саме тому деякі знімки справжньою радянського життя так і не були ніде опубліковані.
Владі СРСР було невигідно, щоб люди закордоном знали про реальний стан справ. Також такі фотографії могли підірвати авторитет уряду в очах громадян. Тому тоді ні в якому разі не можна було публікувати щось подібне.
На жаль, зараз практично неможливо встановити авторів фото. Але фахівці стверджують, що фотографували як радянські громадяни на аматорські "мильниці", так і іноземці, яких вразило побачене. За деякими продуктами потрібно було вистояти величезну чергу. Наприклад, на цьому фото люди намагаються потрапити в м'ясний магазин. Завезення було тільки в певні дні, тому потрібно було заздалегідь викроїти час, зайняти місце і терпляче чекати.
Полиці в магазинах не були прям вже зовсім порожніми, а в деяких продуктових вони навіть виглядали зі сторони вельми пристойно. Але був один нюанс - консервів було всього кілька видів, соняшникової олії, хліба та інших продуктів - теж. Вибрати було ні з чого, доводилося брати те, що є. Ну а велика кількість однакового товару виставлялася спеціально, щоб створити видимість достатку.
Ось на цьому фото, наприклад, асортимент відділу, який торгує ковбасою і сосисками. Причому в наявності, як видно на знімку, був тільки один сорт і того, і іншого. І потрібно було встигнути купити хоч щось, поки все не розібрали.
На цій фотографії продавець намагається розкласти банки так, щоб створювалася хоча б видимість заповненого прилавка. Хоча насправді там лежать тільки два види консерв.
Черги вистоювали не тільки в продуктові магазини. У різних наливайок завжди було повно народу, причому багато хто з них не були алкоголіками. Багатьом людям просто було більше нічим зайнятися і нікуди піти, щоб розслабитися після робочого дня.
У взуттєвих та одягових магазинах картина теж була безрадісною. Ви ніколи не замислювалися, чому на всіх радянських фото люди практично однаково одягнені? А ось і відповідь на фото нижче. Асортименту не було, вибрати не було з чого. Є твій розмір? Радуйся і бери. Виділитися з натовпу могли тільки ті, кому якимось чином діставалося щось імпортне, або ті, хто міг сам щось зшити. До речі, вибір тканин теж був дуже невеликим.
Деякі продукти можна було придбати, тільки показавши робочий пропуск, адже їх давали виключно працівникам контретних підприємств. На фото нижче чоловік тримає два документи, ймовірно, свій і дружини. З одним пропуском можна було отримати тільки одну одиницю товару. Тому люди намагалися взяти щось відразу і за себе, і за близьких, якщо була така можливість.
А на цьому фото добре видно, що звичка штовхатися і не дотримуватися хоча б мінімальної дистанції залишилася у багатьох людей ще з часів СРСР. Причому, судячи з нашого часу, це якимось чином передається у спадок, адже нерідко і зараз в магазинах, транспорті та інших громадських місцях можна спостерігати таку саму картину.
- Раніше ми розповіли про 3 загадки ХХ століття, які до сих пір не розгадані вченими.
Найсоковитіші новини тепер в Telegram! Підписуйтесь на канал theLime, щоб нічого не пропустити.