Порушення інструкцій з прання загрожує появою розводів та плям на одязі. Саме тому деякі речі слід завжди прати окремо, навіть якщо є спокуса все вмістити в один барабан задля економії часу, води та електроенергії.
Брудну білизну слід сортувати за групами, щоб забезпечити не тільки її цілісність, а й якісне прання. Розділяючи її, дотримуйтесь трьох основних категорій:
- предмети повсякденного використання (наприклад, бавовна та міцна синтетика);
- кольорові речі (для яких потрібна холодна або тепла вода);
- білі речі (для яких потрібна гаряча вода).
Білизну, рушники та постільну білизну також слід сортувати за кольором, а потім прати окремо, щоб уникнути взаємного фарбування. Якщо у вас є делікатні речі, відкладіть їх для ручного прання.
Періть джинси, сильно забруднені та ворсисті речі подалі від інших предметів одягу. Джинси особливо погано поєднуються з делікатними тканинами (наприклад, трикотажем), адже їхні блискавки та гудзики можуть натирати інші тканини.
Якщо ворсиста річ линяє, періть її окремо від інших. Інакше після прання доведеться вручну очищувати весь одяг від ворсу.
Сильно забруднений одяг не варто поєднувати ні з чим. По-перше, бруд не передаватиметься на чистіші тканини. Крім того, дуже брудну білизну слід прати в більш тривалому циклі інтенсивного прання. Для інших тканин такий режим може бути надмірним.
Також окремо слід прати нові кольорові речі. Щоб упевнитися, що річ не полиняє, покладіть у барабан невеликий шматок непотрібної білої тканини. Якщо вона пофарбується, перегляньте інструкцію на бірці: можливо, ви встановили температуру вищу, ніж необхідно.
- Раніше ми розповідали, як ідеально випрати білі шкарпетки, щоб не залишилося плям.
- Читайте також, як почистити білі кеди від жовтих плям та бруду.
Найцікавіші історії та новини дня тепер у Telegram! Підписуйтесь на канал theLime і дізнавайтеся про них швидше.