РУС. | УКР.

Вівторок, 24 квітня
  • Лайм
НБУ:USD
  • НБУ:USD
  • НБУ:EUR
26.18
Політика

Ліга Чемпіонів: шлях до Києва

Погляд

Навіть у Кремлі визнають, що Крим - це Україна

Чому в Криму не може бути ніяких референдумів

Чому в Криму не може бути ніяких референдумів Фото: Е. Фомина, segodnya.ua

Цього тижня ймовірний кандидат у президенти Росії Ксенія Собчак заявила про те, що проблема анексованого Криму має вирішитися на новому референдумі. Російський фінансист і блогер Слава Рабинович розповів "Апострофу", чому півострів визнають українським навіть на сайті Кремля та з якої причини бути такого референдуму не може.

В мене є певне негативне ставлення до висунення Ксенії Собчак в якості кандидата в президенти, тому що вона, вільно чи не вільно, в якійсь мірі бере участь у спецоперації щодо легітимізації інавгурації Володимира Путіна. Тут вона виразно грає відведену їй роль. Або вона це прекрасно розуміє і спеціально бере участь за завданням кремлівської адміністрації. Або вона прекрасно це розуміє і бере участь від свого імені не за завданням кремлівської адміністрації. Так чи інакше, вона це розуміє, оскільки я її завжди вважав і вважаю розумною людиною. І не розуміти цього вона не може, навіть якщо робить це не за завданням.

Але, з іншого боку, потрібно бути до неї справедливим. Так, вона одразу ж заявила, що Крим не є російським за міжнародними законами. При цьому вона ніколи не говорила інакше, тому що за інші формулювання її могли би притягнути до кримінальної відповідальності. В неї є проблема і за ці формулювання. Наскільки я чув, генпрокуратура запустила якусь перевірку з приводу того, що вона сказала.

Я неодноразово публічно говорив про багато міжнародних договорів і законів, які порушила Росія. До речі, всі вони діють і донині, вони не були розірвані Росією, включаючи Будапештський меморандум і не тільки, включаючи Договір про мир, дружбу і співробітництво між РФ і Україною, включаючи і ратифікований за Путіна Договір про російсько-український кордон, який досі висить на сайті Кремля, чітко позначає Крим українським і гарантує територіальну цілісність обох держав - що тут ще обговорювати?

А з приводу рішення кримчан, то тут абсолютно очевидна, безумовна чорно-біла картина того, що говорить закон. Крим, будучи територією української держави, живе за законами української держави, в тому числі за Конституцією України, яка не передбачає місцевих референдумів у будь-яких частинах країни. Відповідно, будь-якого роду референдум може бути тільки всеукраїнським.

По цьому ж принципу можна не тільки наводити приклади різних аналогій з референдумами, які давно вже набили оскому, наприклад, у Калінінграді, Татарстані, Чечні, Карелії тощо. Можна, насправді, наводити приклади про те, що етнічні росіяни живуть в Канаді. Але це не дає їм права об'єднатися в якусь найбільш населену етнічними росіянами провінцію і вимагати проведення референдуму за відділення від Канади. Етнічні росіяни давно мають свою національну державу, яка називається Російська Федерація, незалежно від того, де вони проживають - в Канаді, Франції, Австралії або Криму. Вони не мають права на створення своєї національної держави в цих країнах і частинах світу, тому що в них вже є своя етнічна окрема держава. Вони самовизначились. Тому право нації на самовизначення, навіть під егідою ООН, не має абсолютно ніякого відношення до кримської проблеми, тому що ті, хто з етнічних росіян жив в Криму на кінець 2013 року, могли спокійно емігрувати в РФ.

Новости партнеров

Загрузка...

Читайте також

Є тільки один спосіб повернути Донбас під контроль України - військовий експерт

Николай Сунгуровский объяснил, как миротворческая миссия поможет вернуть на Донбасс суверенитет Украины

Порошенко хотів звільнити Гройсмана: прем'єр уже знайшов собі нових союзників

Ежегодный отчет о работе Кабмина, который мог бы запустить процесс отставки правительства Владимира Гройсмана, отложили, ведь премьер нашел себе выгодных союзников из Народного фронта

Триває багато перемовин про зброю для України, зрушення можуть бути цього року - посол Канади

Посол Канады в Украине Роман Ващук о безвизе для украинцев, прогрессе Киева в реформах, инвестициях в Донбасс и отношениях Канады с РФ