RU  UA  EN

Понеділок, 17 червня
  • Лайм
НБУ:USD
  • НБУ:USD
  • НБУ:EUR
26.20
Політика

Голосування за кращий ресторан Києва

Погляд

Путін загнав себе в глухий кут, але вже не може перейти через червону лінію

Василь Богдан про російські війська на кордоні з Україною

Василь Богдан про російські війська на кордоні з Україною Фото: kremlin.ru

На тлі оприлюднення журналістського розслідування про причетність найближчого оточення Петра Порошенка до корупції в українському військово-промисловому комплексі президент заявив про те, що Росія стягує сили на кордон з Україною та готується до можливого вторгнення. Про те, чи є зв’язок між розслідуванням та заявою, а також якими можуть бути плани Кремля, "Апострофу" розповів експерт з питань безпеки, ветеран зовнішньої розвідки України, генерал-лейтенант Василь Богдан.

Про те, що Росія накопичує сили на кордоні з Україною, особливо в місцях можливого прориву для широкомасштабної військової агресії, говоримо вже впродовж майже року. І особливо активно почали говорити з липня-серпня минулого року, коли Росія доукомплектовувала ці дві армії за 200-250 км від кордоні з Україною, доставляючи туди зенітно-ракетні комплекси. Це не є новиною і спробою перебити інформацію про корупцію в секторі оборони. Вважаю, що Порошенко просто в черговий раз наголосив на реальних загрозах. І я це вважаю нормальним – про це треба постійно говорити з метою мобілізації суспільства, щоб відкрити суспільству очі, бо дезінформації зараз дуже багато і в Україні, і з боку Росії.

До завершення президентських і парламентських виборів Путін не вживатиме жодних заходів ні з виконання Мінських домовленостей, ні назустріч врегулюванню ситуації на сході України та в Криму. А от після виборів – подивимося. Я не думаю, що перемога проукраїнських сил на президентських і парламентських виборах в Україні (а я в неї вірю) спонукає Путіна до якоїсь широкомасштабної агресії. Але така загроза є.

Читайте: Путін збирає гроші в кубишку, а конфлікт з Росією грає на Україну - Владислав Іноземцев

Росія стягує війська з єдиною метою – залякати українське суспільство та Європу, продемонструвати свої військові м’язи і якимось чином вплинути на український електорат.

Путін прекрасно розуміє, що військово-технічний, професійний та моральний потенціал українських збройних сил суттєво зріс. І, головне, все очевидніше стає, що Захід у випадку масованої агресії не стоятиме осторонь. Ротаційні рейди кораблів НАТО в Одесу та Чорне море, спостереження розвідувальних літальних апаратів в ареалі Чорного моря яскраво засвідчують, що Захід вже зрозумів силу загрози з боку Росії і не допустить ескалації напруги в Чорноморському регіоні та в Україні.

Росія поступово загнала себе у глухий кут своїми агресивними діями, в тому числі в Україні. Вони зрозуміли, що тут їм особливо нічого не вдасться. Тому вони блефують, пускають пилюку в обличчя та надувають щоки. Вони прекрасно розумію, де межа, яку їм переступати не можна – цю "червону лінію" їм визначили. Інформаційно-психологічними атаками Росія намагається ввести в оману світову спільноту, своє суспільство та якось вплинути на український електорат.

Новости партнеров

Загрузка...

Читайте також

Росія - це людожер, який вас спочатку вкусить, а потім з'їсть - американський офіцер

Україні потрібно перестати просити, а змінити стратегію, і зробити так, щоб НАТО саме захотіло прийняти її, - розповів в інтерв'ю Апострофу Гаррі Табах

Італійський страйк: чому Гройсман саботує рішення Зеленського

Намагаючись звільнити губернаторів, Володимир Зеленський вступив в конфлікт з Володимиром Гройсманом

Важливо покарати Порошенка, щоб кожен наступний це бачив - Сергій Лещенко

Нардеп Сергій Лещенко розповів Апострофу, чому Україні необхідне справедливе розслідування щодо Петра Порошенка