RU  UA  EN

Пʼятниця, 26 квітня
  • НБУ:USD 39.35
  • НБУ:EUR 42.00
НБУ:USD  39.35
Політика

Допомогти Збройним Силам України! Посилання для переказів

Україна не зможе розірвати відносини з Росією 50-60 років - Олексій Арестович

Військовий експерт про відносини з Росією і порятунок моряків

Військовий експерт про відносини з Росією і порятунок моряків Фото: Дарья Давыденко / Апостроф

Відносини між Україною і Росією не можна просто так взяти і розірвати. Розрив буде можливий років через 50-60. Про це в інтерв'ю "Апострофу" розповів військовий експерт і блогер ОЛЕКСІЙ АРЕСТОВИЧ. Також він висловив думку, чому повернення українських моряків може затягнутися на роки.

Першу частину інтерв'ю з експертом читайте тут: Повноцінна війна з Росією почнеться через пару років - Олексій Арестович

- Чому до сих пір в Україні "працюють" корупційні схеми, торгівля з Росією?

- Про те, що наші закуповують за "сірими" схемами в Росії контрабанду, запчастини й прилади військового значення, які виробляються тільки в Росії, я не сумніваюся ні секунди. Тому що наше озброєння - це озброєння колишньої радянської армії, у нас цього виробництва не було. Армія регулярно потребує запчастини, і брати їх ніде, просто ніде. Вони є в одному місці в світі - Росії. Які варіанти в цій ситуації?

Світ - він складний, розумієте. Війна є продовження політики іншими засобами. Війна – це не припинення політики. Наївні вимоги розірвати дипвідносини, припинити торгівлю. Для країн, які 350 років були системою в єдиному народно-господарському комплексі, за 5 років все розірвати - це не спрацює.

Армія регулярно потребує запчастини, і брати їх ніде, просто ніде.Фото: Дарья Давыденко / Апостроф

- А за скільки можна розірвати?

- Років 50-60 буде розрив йти, і знову ж таки, як розірвати? Море між нами викопати? Так буде приморська торгівля. 3000 км кордону з Росією - який розрив? Так чи інакше ми будемо пов'язані, але це не означає, що ми не можемо воювати. Ми будемо пов'язані.

- Як Росія буде втручатися у вибори в Україні?

- Вона активно втручається у вибори. Наприклад, тим, що вона не втручається. Зауважте, практично немає масованої пропаганди, до якої ми звикли на користь того чи іншого кандидата. Вони прекрасно розуміють, що якщо зараз дуже сильно лаяти Порошенка, то це означає підтримувати його. Підтримати когось із кандидатів явно, значить - потопити кандидата в очах патріотичної частини публіки. Тому їхня найкраща стратегія - не втручатися. Вони втручаються негласними засобами, фінансовою підтримкою тих чи інших кандидатів, кібератаками на ЦВК.

У них тут така кількість товаришів, які за них зроблять всю роботу, починаючи з президентських виборів і закінчуючи парламентськими, що тільки не треба заважати. Сиди і чекай результатів.

- Можливі якісь загострення на вибори?

- Навіщо? Зіграти на руку Порошенку? Якщо загострити на фронті, то це завжди на користь головного військовокомандувача, ким би він не був, аж до скасування виборів. Тому що, якщо сильне загострення, то можна і вибори скасовувати, вводити надзвичайний або воєнний стан, і все. Вони будуть чекати спокійно президентських виборів. Якщо вони їх не задовольнять, то вони будуть чекати парламентських. На парламентських вони повинні включитися активніше, тому що там трохи інша конфігурація. Потім - парламентські, і ось тільки якщо результати парламентських виборів їх не влаштують, тоді буде загострення.

Рейтинги - це в цілому для вразливих людей.Фото: Дарья Давыденко / Апостроф

- І які методи підуть в хід на парламентських виборах?

- Війна компроматів, фінансова підтримка, силові акції тощо. Ось зараз добре працює вкидання компроматів, значить, вони будуть підкидати компромати, щоб всіх пересварити між собою. Розділяй і володарюй.

- Як ви бачите подальшу долю захоплених моряків? Їх можуть використовувати як розмінну монету перед виборами?

- Поки нема на що мінятися. На що вони збираються змінюватися? Тільки на своїх полонених. Але ми пропонуємо формулу "всіх на всіх", вони не погоджуються, головами торгують, це дуже по-російськи. Насправді, торгівлю заручниками в Чечні придумала російська армія, їхні спецслужби, а чеченці потім підхопили вже. Тому доля моряків - сидіти їм в полоні безвилазно ще рік-два до чогось дуже великого, серйозного зрушення, на жаль. Наприклад, ми візьмемо 30 їхніх полонених, і тоді будемо мінятися...

Читайте також

Пошук "Патріотів": що НАТО пообіцяв Україні

Міністр закордонних справ Дмитро Кулеба приїхав в НАТО попросити ЗРК Patriot, що йому відповіли

Примара Трампа: як НАТО намагається допомогти Україні

На зустрічі глав МЗС країн — членів НАТО питання України — головне на порядку денному