RU  UA  EN

Вівторок, 18 червня
  • Лайм
НБУ:USD
  • НБУ:USD
  • НБУ:EUR
26.15
Політика

Голосування за кращий ресторан Києва

Разом з голосуванням за президента можна провести ще одні вибори – новий член ЦВК

Серйозних реформ до виборів 2019 року провести не встигнуть

Верховна Рада нарешті змогла оновити склад Центральної виборчої комісії. Одним з нових членів ЦВК став ЄВГЕН РАДЧЕНКО, обраний за квотою "Самопомочі". "Апострофу" він розповів, чи встигне комісія вчасно почати реєстрацію кандидатів у президенти України та коли розблокують вибори в об'єднані територіальні громади.

- Ви вже починали переймати якісь справи? Наприклад, 31 грудня починається реєстрація кандидатів у президенти, чи встигнете ви підготувати все необхідне? На якому етапі справи зараз?

- Ні, справ іще ніхто не переймав, бо просто ніколи. Що саме робиться зараз у комісії, я вам сказати не можу, однак те, що до грудня все це встигнеться, я не сумніваюся. Думаю, не буде жодних проблем.

Інше питання в тому, що ми не встигнемо провести серйозних реформ із тих питань, які завжди викликали нарікання як у депутатів, так і в міжнародної спільноти. Ми будемо проводити вибори не те, що за старими законами, а за старими лекалами, йдучи по старій наїждженій колії. А цього робити не хотілося би.

Мені би хотілося, щоб ми встигли зробити серйозні кроки щодо внутрішньо переміщених осіб, відпрацювати питання безпеки й щоб у нас була дуже добре налагоджена система передачі інформації від дільничної комісії до ЦВК під час підрахунку голосів. Це ті три речі, які ми мусимо встигнути зробити так, щоб ні в кого не виникало жодних нарікань

Саме через те, що в нас немає закону про місцевий референдум, в нас заблоковані вибори до об’єднаних територіальних громад. Хоча вони там і неправомірно заблоковані.

- Ви зараз про ті вибори, які мали би відбутися у жовтні й не відбудуться?

- Так.

- А ви можете їх провести у жовтні чи в грудні?

- У жовтні – ні, виборчий процес триває не два тижні. Їх можна встигнути призначити. Оскільки я не бачив документів від ОТГ, то не можу сказати, що візьму, одразу ж проголосую – й будуть вибори. Подані ОТГ документи потребують вивчення і юридичного висновку. Якщо все в порядку, то вибори можна призначати. Я сподіваюся, що одним із перших рішень нового складу ЦВК буде якраз вирішення цього питання.

Поки що я не готовий сказати, у який спосіб це буде зроблено. Між нашими колегами вже відбулися суто експертні, не комісійні, дискусії про те, що є підстави розблокувати цей процес. Як це відбуватиметься? Ми – колегіальний орган і вже будемо якось всі разом виписувати постанови.

- І на коли можна призначити вибори, якщо все вдасться?

- Дуже добре, якщо вибори відбудуться 18 чи 19 грудня. Це той термін, коли територіальні громади після виборів отримують кошти з бюджету. Тоді ця проблема знімається, й наступний рік з точки зору фінансів для цих об’єднаних громад буде нормальний. Це оптимістичний сценарій.

У песимістичному варіанті, і це, знову ж таки, моя думка як експерта, а не члена ЦВК, можна провести вибори в ОТГ разом з президентськими. Уже була практика, коли кошти, які потрібні цим ОТГ, оформлялися додатком до бюджету. Нехай не з січня, але з квітня громади зможуть запрацювати. Але хотілося б, чесно кажучи, встигнути розібратися із цим до Нового року.

Повний текст інтерв'ю читайте на "Апострофі" найближчим часом.

Новости партнеров

Загрузка...

Читайте також

Зеленський проти депутатів: хто переможе у битві за дострокові вибори

Яке рішення ухвалить Конституційний суд у справі про розпуск Верховної Ради - в цьому питанні спробував розібратися Апостроф

Хто є хто на дострокових виборах: найдетальніша інформація про списки і партії

На проходження в Раду, під час дострокових виборів, претендують, як мінімум, вісім політичних партій - стали відомі списки та інші важливі подробиці

Я не здамся без бою: навіщо Вакарчук веде "Голос" в парламент

Для співака Святослава Вакарчука це вже не перший досвід виборів до Верховної Ради

Новости партнеров

Загрузка...