RU   UA  

Субота, 20 квітня
  • Лайм
НБУ:USD
  • НБУ:USD
  • НБУ:EUR
26.80
Суспільство

Ліга чемпіонов 2018/19: новини, результати, відео

Нова спроба України форсувати Керченську протоку: як змусити Росію відступити

Олександр Коваленко про нову спробу України направити військові кораблі в Азовське море

Олександр Коваленко про нову спробу України направити військові кораблі в Азовське море Фото: GettyImages

Нова спроба українських військових кораблів пройти через Керченську протоку повинна здійснюватися з супроводом корабля НАТО. Лише в цьому разі Росія не піде на конфронтацію, оскільки не зможе тягатися з більш сильним противником. Таку думку висловив "Апострофу" військовий оглядач сайту "Інформаційний спротив" Олександр Коваленко, коментуючи заяву секретаря РНБО Олександра Турчинова про новий прохід військових кораблів через Керченську протоку в Азовське море.

Олександр Турчинов не тільки сказав, що Україна готує нове проходження через Керченську протоку. Він також зазначив, що Україна звертається до своїх партнерів з пропозицією взяти участь у цьому проходженні з одного з українських чорноморських портів до українського порту на азовському узбережжі. Тобто по суті, цей прохід припускатиме як мінімум супровід одним з кораблів-партнерів України з НАТО. Як відомо, в Одесу один з таких кораблів вже прибув - це розвідувальний корабель класу Echo Королівського військово-морського флоту Великої Британії. Можливо є якісь домовленості про проходження в супроводі кораблів НАТО. Також відомо, що США мають намір відправити в Чорне море деякі зі своїх кораблів. Йдеться про ледь не постійну присутність.

Тобто РФ своєю поведінкою, яка виходить за рамки закону і здорового глузду, напавши на наші катери в нейтральних водах, захопивши в полон наших моряків, розворушила ціле осине гніздо у вигляді НАТО. Альянс прекрасно розуміє, що в акваторії Чорного моря РФ на даний момент є домінуючою силою, якій самостійно не здатна протистояти жодна країна. А позаблокові країни на зразок України і Грузії перебувають в серйозній небезпеці.

Тому дотримання закону під тиском більш серйозної сили і є, найімовірніше, першочерговою метою подібного можливого проходу.

Читайте: У США захотіли провести "жорстку операцію" в Керченській протоці: що відомо

Якщо прохід буде здійснено, він, по-перше, повинен здійснюватися у супроводі кораблів одного з партнерів України з НАТО. По-друге, якщо такого супроводу не буде, прохід повинен бути організований куди краще, ніж попереднього разу. Зокрема, коли спостерігав за цими трагічними подіями в Чорному морі при спробі проходження через Керченську протоку, я зазначив такий важливий фактор: на катерах було б вельми доречно проведення відеореєстрації і відеомоніторингу в реальному часі, щоб всі порушення російської сторони фіксувалися не лише завдяки банальному потуранню членів російського екіпажу, який зняв таран нашого буксира. Саме завдяки цьому у нас є докази порушень росіян проти нашого буксира і наших катерів. У разі нового проходу у російської сторони не повинна виникнути спокуса проводити тарани, навали і, тим більше, обстріли.

Росія отримала вже чимало сигналів, що поведінка її флоту прирівнюється до поведінки піратів - поза законами і правилами, встановленими міжнародним законодавством.

Якщо Керченську протоку знову буде заблоковано, нашим кораблям не варто чекати настання темряви, коли вони неефективні проти переважаючих сил противника. Це буде ризикований прохід. Але якщо його ретельно підготувати, ми можемо уникнути поганого розвитку подій. Хоча, звичайно ж, сам момент проходження Керченської протоки буде вкрай небезпечним, оскільки Росія просто може здійснити план з захоплення з використанням абордажу і висадки спецназу. Росія вкрай неадекватна, тому ризик дуже великий. Він може бути виправданий лише тим, що Україна вкотре продемонструє, що вона є жертвою. Але ця демонстрація не виправдовує ризик людськими життями і захоплення нашої техніки.

Читайте: Захід відповідатиме все більш жорстко: у Путіна є тільки один сценарій

Все повинно бути досконально продумано і, безумовно, погоджено з нашими міжнародними партнерами, хоча б за політичною лінією, а не військовою.

Проходження в супроводі партнерів з НАТО - це варіант, який необхідно застосувати. Поодинці це вкрай ризиковано. Здійснивши прохід за підтримки західних партнерів, ми продемонструємо не тільки згуртованість України і Заходу, а також всього міжнародного співтовариства - перед піратської загрозою російського флоту. Ми також вкотре продемонструємо, що Росія може самостверджуватися лише за рахунок слабшого опонента. Вона не потягне конфронтацію проти більш сильного противника.

Новости партнеров

Загрузка...

Читайте також

У Путіна продумали, як нанести удар по Києву, йому потрібно 2-4 тижні - генерал Ігор Романенко

Генерал-лейтенант Игорь Романенко рассказал Апострофу, когда 240-тысячная российская армия может напасть на Украину

Від 3 до 10 років: три основні варіанти фальсифікацій на виборах-2019 і покарання за них

Политолог Виктор Таран рассказал о главных фальсификациях, которые будут использоваться на президентских выборах 2019

У Путіна є вкрай небезпечний план на виборах в Україні - генерал

Генерал Николай Маломуж рассказал Апострофу, как Россия будет действовать во время выборов президента Украины и предупредил об опасном сценарии

Новости партнеров

Загрузка...