З 1 вересня в Україні запрацює низка нововведень. На українців чекають нові тарифи на електроенергію та комуналку, електронні лікарняні, податкова амністія, нові правила навчання у карантин та боргові пільги для переселенців.
Подробиці - у сюжеті Апостроф News о 15:00 на Апостроф TV.
Тарифи
Вересень буде останнім місяцем, коли тариф на електроенергію залишиться однаковим для всього населення. Вже з жовтня його рахуватимуть, залежно від обсягів споживання. Ті родини, що вкладуться у 250 кіловат за місяць, платитимуть 1,44 грн за одиницю. Тим, хто використає більше, доведеться викласти з кишені 1,68 грн.
Найдорожчим буде газ. Його ціна коливатиметься від 7,8 грн до 13,5 грн за кубометр. У вересні більшість компаній продаватимуть паливо за 9 грн за кубометр. Зростуть тарифи і на вивезення сміття, квартплату та холодну воду. В середньому з осені кожній родині доведеться віддати за комуналку на 300-500 грн більше.
Електронні лікарняні
Електронні лікарняні стають обов'язковими для всіх закладів України. Відтепер процедура стане швидшою і виключить можливість виписувати документ заднім числом.
Е-лікарняний - документ, який заміняє паперовий. Він має власний реєстраційний номер. Лише за його наявності працівник може розраховувати на виплати за робочі дні, коли він хворів.
Однак в МОЗ вирішили відкласти обов'язкове введення електронних лікарняних ще на місяць - до 1 жовтня. Це пов'язано з тим, що з трьох тисяч медустанов, Е-документ зможуть видавати трохи більше 2 тисяч.
Податкова амністія
Відсьогодні кожен охочий може добровільно задекларувати свої активи і сплатити з них збір до бюджету. Це може бути нерухомість, валюта та цінні папери, про які раніше не відзвітували перед державою.
Натомість готівку не можна декларувати. Гроші мають бути лише на рахунку в банку. Тих громадян, які зараз розкриють свої активи та доходи, держава обіцяє не карати.
Податкова амністія триватиме один рік.
Боргові пільги для переселенців
З 5 вересня набуває чинності документ, який звільняє внутрішньо переміщених осіб від наслідків несплати за кредитами та позиками. Їм не нараховуватимуть штрафи, не змушуватимуть одразу сплатити суму боргу і не застосовуватимуть інших майнових санкцій. Уся відповідальність покладається на Росію.
Документ стосується тих кредитів і позик, які були укладені до 20 лютого 2014 року переселенцями з Криму та Севастополя, та до 14 квітня 2014 року - жителями Донецької і Луганської областей та території проведення АТО.
Навчання у школах
Діти з усієї України повертаються за парти. Однак як учням, так і вчителям доведеться дотримуватися низки карантинних правил.
Відтепер при вході до навчальних закладів викладачі та школярі зобов'язані надягати захисну маску. Це правило також стосується і батьків учнів. Проте під час занять діти можуть бути без засобів індивідуального захисту.
Крім цього, у МОЗ рекомендують вчителям надягати захисні щитки під час проведення уроків. Оскільки вони багаторазові, у відомстві наголошують на обов'язковій дезинфекції.