Рішення міжнародного інвестиційного арбітражного суду щодо спору між Ощадбанком і Росією може бути примусово виконано в 154 іноземних державах.
Про це повідомляє ЕП з посиланням на відповідь прес-служби банку.
Один із способів, який назвали в Ощадбанку, - стягнення державної власності Росії.
"За загальним правилом, майно, що належить державі, захищене спеціальним імунітетом і в результаті такого імунітету на майно не може бути звернено стягнення. У той же час, якщо державна власність використовується в комерційних цілях, імунітет такої власності не надається", - повідомили в банку .
Примусове стягнення можливо також через "заміну кредитора".
"У тих відносинах з іноземними контрагентами, де Росія виступає кредитором, Ощадбанк може просити суд замінити Росію на себе, і вимагати від контрагентів Росії (боржників) сплати боргу саме банку", - розповіли виданню в прес-службі.
Третій варіант стягнення - за рахунок власності держкомпаній.
"Альтернативним варіантом є звернення стягнення на майно державних підприємств, яке перебуває на території третіх держав шляхом застосування доктрини alter ego, тобто державна компанія прирівнюється до самої країни. Реалізація такого підходу можлива в Великобританії, США, Канаді, Франції, Швеції та ряді інших країн ", - заявили в Ощаді.
Як повідомляв "Апостроф. Економіка ", вердикт Гаазького арбітражу дасть Україні важелі тиску на РФ. Детальніше читайте в матеріалі - Росія заплатить: Україна отримала новий важіль у боротьбі за Крим і Донбас.