RU  UA

Неділя, 22 вересня
НБУ:USD
  • НБУ:USD
  • НБУ:EUR
24.30
Регуляторна політика

Читайте нас у Telegram-каналі

Новини

22 вересня

Всі новини

Новости партнеров

Загрузка...

У НБУ розповіли, що буде з дрібними монетами з 1 жовтня: опубліковано відео

Монети номіналом 1, 2 і 5 копійок, які перестануть бути платіжним засобом в Україні з 1 жовтня 2019 року, можуть без обмежень і безкоштовно обміняти на монети і банкноти інших номіналів протягом наступних трьох років.

Про це йдеться в повідомленні Національного банку України в Facebook.

"Уже через три тижні - з 1 жовтня 2019 року - монети 1, 2 і 5 копійок перестануть бути платіжним засобом в Україні. З тих пір їх не братимуть під час розрахунків за товари і послуги, а Національний банк почне вилучати ці монети з готівкового обороту ", - сказано в повідомленні.

У той же час можна буде без обмежень і безкоштовно обміняти ці монети на монети і банкноти інших номіналів протягом наступних трьох років:

- протягом першого року з дати вилучення їх з обігу - до 30 вересня 2020 року включно - у всіх відділеннях українських банків;

- протягом трьох років з дати вилучення їх з обігу - до 30 вересня 2022 року включно - в Національному банку та уповноважених банках ( "Ощадбанк", "Приватбанк", "Райффайзенбанк Аваль").

Крім того, почнеться поступове вилучення з обігу монет номіналом 25 копійок. На відміну від 1, 2 і 5 копійок, 25 копійок поки що залишаться в готівковому обігу. Ними можна буде розраховуватися. Але ті монети, що будуть потрапляти в банки, які не будуть повертатися назад в оборот і поступово їх буде ставати все менше.

Як повідомляв "Апостроф", на поточному тижні очікується зміцнення гривні до долара, американська валюта в банках може торгуватися за 24,8 / 25,1 грн.

Новости партнеров

Загрузка...