RU  UA

Четвер, 14 листопада
НБУ:USD
  • НБУ:USD
  • НБУ:EUR
24.25
Налоги

Ліга чемпіонов 2019/20: новини, результати, відео

Новини

14 листопада

13 листопада

Всі новини

Новости партнеров

Загрузка...

Європейська бізнес-асоціація закликала узгодити зміни ренти на залізну руду з податковою реформою

У рамках робочої групи ВР з питань податків тривають обговорення законопроектів №1210 та №1210-1 в частині доопрацювання положень щодо рентної плати за користування надрами для видобування залізної руди, і Європейська Бізнес Асоціація знову звернула увагу на важливості дотримання принципу стабільності податкової системи

Про це повідомляється на сайті ЄБА.

"Вітаємо готовність влади до відкритого діалогу з бізнесом, однак наголошуємо на тому, що такий діалог має бути результативним. Результатом має стати досягнення компромісу у спосіб, який продемонструє повагу держави до встановлених нею офіційних правил гри. Бізнес підтримує анонсовані прем’єр-міністром України наміри розпочати в 2020 році комплексну податкову реформу. Водночас, деякі пропоновані зміни в законопроектах 1210 та 1210-1 (зокрема, стосовно рентної плати за користування надрами), на думку бізнесу, фактично, випереджають події, істотно трансформуючи податковий ландшафт для окремих сегментів бізнесу вже зараз, тобто ще до представлення та обговорення планованої реформи. Тож аби країна мала дійсно якісні та стабільні податкові правила, пропозиції щодо змін до порядку оподаткування "ресурсних" платежів варто розглянути саме під час планування очікуваної податкової реформи", - зазначено в заяві.

В Європейській бізнес-асоціації попередили про наслідки поспіху в прийнятті нових правил оподаткування.

"Поспіх у запровадженні пропонованих правил здатен зашкодити податковим надходженням як у короткостроковій, так і у більш віддаленій перспективі. Детальні прогнозні розрахунки про суттєве збільшення податкового навантаження було представлено Державній податковій служби та Комітету ВРУ для обговорення та підготовки зваженого компромісного варіанту. Також було обговорено можливі негативні наслідки такого збільшення податків", - звернули увагу в ЄБА.

Також у заяві вказали на оптимальний варіант впровадження вказаної реформи з точки зору бізнесу.

"В якості компромісного рішення, тимчасово на 2020 рік, можна розглянути варіант підвищення ставки для залізної руди з 8% до 10% та встановити мінімальний поріг рентабельності на рівні 150% від облікової ставки НБУ, що дозволить збільшити надходження до держбюджету та не матиме катастрофічних наслідків для бізнесу. Як завжди, бізнес залишається відкритий до діалогу і пошуку компромісних варіантів. Європейська Бізнес Асоціація звертається до профільного комітету ВРУ та до ДПС України із закликом створити Стратегічну групу по напрацюванню змін до IX Розділу ПКУ і включити до неї представників бізнес-спільноти з метою розробки якісного податкового законодавства в країні", - підкреслюють в ЄБА.

Новости партнеров

Загрузка...