Медична реформа, яку проводить уряд, має на меті лише економію грошей на здоров’ї та житті українців.
Про це заявила народний депутат України та голова комітету Верховної Ради з питань охорони здоров’я Ольга Богомолець в ефірі телеканалу «112 Україна».
«Урядова медреформа здійснюється виключно заради грошей, а не для людей. Людина не є її головною ціллю. Що пропонує ця реформа? Що багаті, в котрих вистачить грошей, підуть на добровільне страхування. А бідним держава пропонує безкоштовного сімейного лікаря, безкоштовне знеболення перед смертю і швидку допомогу, але вже без лікаря. Сьогодні у нас щорічно з’являється 100 тис. нових онкохворих – держава їм дає лікування лише на 30%. 70% залишені помирати на самоті. Якщо держава не забезпечує лікування людей, вона забирає шанс вижити. Українців за минулий рік поменшало на 200 тис. Наголошую, що це не рівень смертності, а те, наскільки скоротилося наше населення. Кожні 5 років нас меншає на мільйон. Прийнята реформа, замість введення обов'язкового медичного страхування, яке записано в нашій Конституції, порушує 10 її статей та знищує людей», – констатувала голова парламентського комітету.
Також вона зазначила, що ніколи не була прихильником запрошення іноземців до української влади.
«Те, що у нас сьогодні країною керують іноземні громадяни, – це діагноз, який називається - комплекс меншовартості. Ми заявляємо, що у нас немає своїх міністрів, і тому мусимо запрошувати когось іншого. Проте люди, які не народилися і не жили в Україні, не вибудовували свою кар’єру і свій характер тут, не розуміють нашої специфіки. Вони не люблять ту просту людину, яка живе в селі, у якої немає грошей. Вони не мають цього почуття. І від цього страждають прості українці», – переконана парламентарій.
За її словами, комітет Ради з питань охорони здоров’я ухвалив цілих чотири рішення щодо незадовільної роботи уряду.
«Є чотири рішення парламентського комітету охорони здоров’я про визнання роботи МОЗ незадовільною. Зокрема, те, що відбувається зараз з постачанням медикаментів у країні, – це прямий злочин проти українського народу. Я сподіваюсь, що колись винні будуть притягнуті до відповідальності. Тому що виводити мільярди гривень за кордон і не поставляти медикаменти, залишати людей без сироваток, без вакцин, без лікування – це прямий злочин. Такого не було за жодної влади. За 18 місяців 6 млрд тільки за минулий рік виведені з країни, а медикаментів в регіони поставлено ледь на 30%», – констатувала нардеп.
Також вона назвала кроки, які потрібно здійснити задля введення в країні загальнообов’язкового медстрахування, котре, на думку голови профільного комітату, дійсно зможе підвищити якість медичного обслуговування.
«Я за реформу, тільки за ту, яка вирішить проблему кожної конкретної людини. А допоможе це здійснити тільки введення загальнообов’язкового медичного страхування. Перше, що потрібно зробити, – затвердити європейські стандарти лікування. Друге – дати відповідне матеріальне забезпечення під цей стандарт: обладнання та медикаменти для лікування. Ми повинні знати, скільки у нас хворих і скільки на їхнє лікування потрібно коштів. І як інструмент для цих кроків – введення загальнообов’язкового медичного страхування. Коли є державний фонд, в якому гарантовано є кошти, а страхова компанія забезпечує людині своєчасний огляд, діагностику та лікування. А зараз це все навмисно не робиться, тому що, я повторюю, завдання у реформаторів інше – скоротити кількість медзакладів та медиків, а результатом цього буде продовження скорочення населення», – резюмувала Богомолець.