RU  UA  EN

Четвер, 25 квітня
  • НБУ:USD 39.25
  • НБУ:EUR 41.90
НБУ:USD  39.25
Політика

Допомогти Збройним Силам України! Посилання для переказів

Новини

25 квітня

24 квітня

Всі новини

Скандал навколо ЦВК та нових виборів в Україні: стали відомі цікаві деталі

Відмова ЦВК призначати на осінь перші вибори в ряді об'єднаних територіальних громад (ОТГ) може призвести до повної зупинки реформи децентралізації в Україні.

Про це йдеться в матеріалі "Апострофа".

"Насправді одні парламентарії нас лякають переслідуванням за законом за те, що ми не призначаємо вибори в ОТГ, інші - що ми збираємося це зробити: а це буде замахом на права громад без проведення референдуму. Якби було рішення профільного комітету, то якщо й юридично, то хоча б політично з нас була б знята відповідальність. Проти нас працює невизначеність статусу більшості членів ЦВК і нападки з цього приводу. Ось ми і не хочемо, щоб нас звинуватили в підіграванні тій чи іншій стороні", - пояснює логіку комісії один з її членів, який попросив "Апостроф" про анонімність.

При цьому, в самому Центрвиборчкомі частина членів все ж виступають за проведення виборів в ОТГ. За інформацією "Апострофа", заступник голови Андрій Магера, члени комісії Катерина Махніцька, Ігор Жиденко, Олег Діденко, Олександр Осадчук виступають за проведення виборів в ОТГ. Як запевняє співрозмовник видання в ЦВК, до цієї п'ятірки можна зарахувати ще одного члена комісії Валерія Шелудька, який не голосував через відпустку.

Нагадаємо, що у 12 з 15 членів ЦВК, включаючи її голову Михайла Охендовського, закінчився термін семирічних повноважень ще 1 червня 2014 року. Але, незважаючи на цей факт, вони продовжують роботу, так як парламент до цього скасував норму про автоматичне припинення повноважень членів ЦВК після закінчення встановленого терміну.

У зв'язку з цим в січні Адміністрація президента внесла список кандидатур до нового складу ЦВК. Через це стався великий скандал. Причиною його стало те, що з самого початку в список увійшли 13 кандидатів по квотам "Блоку Петра Порошенка" (БПП), "Народного фронту" (НФ), Радикальної партії, депутатських груп "Відродження", "Воля народу" і "Самопоміч". Потім за наполяганням "Батьківщини" АП внесла і її кандидатуру. В результаті виявилося 14 осіб на 13 вакантних місць.І Через це колишні "регіонали" відмовляються голосувати

Детальніше про можливу зупинку реформи децентралізації в Україні читайте в матеріалі "Апострофа": В Україні може зупинитися ключова реформа.