RU  UA  EN

Понеділок, 16 вересня
НБУ:USD
  • НБУ:USD
  • НБУ:EUR
24.65
Політика

Читайте нас у Telegram-каналі

Новини

16 вересня

15 вересня

Всі новини

Новости партнеров

Загрузка...

Розкрито шантаж топ-чиновниці главою скандального суду в Києві

Глава Окружного адміністративного суду Києва Павло Вовк тиснув на уповноважену Верховної Ради з прав людини Людмилу Денисову, щоб впливати на призначення членів Вищої кваліфікаційної комісії суддів.

Про це повідомив директор Національного антикорупційного бюро Артем Ситник на брифінгу.

За його словами, уповноважена Верховної Ради з прав людини Людмила Денісова під час призначення члена ВККС врахувала "побажання" Вовка в обмін на скасування трьох протоколів Національного агентства з питань запобігання корупції.

Водночас у розмові з суддею Миколою Сірошем, якого Денісова призначила членом ВККС, Вовк зазначає, що "яйця цієї уповноваженої у нас". Аудіозапис телефонних розмов було оприлюднено НАБУ.

"Є уповноважена з прав людини, яка делегує члена до складу Вищої кваліфікаційної комісії суддів. Відносно уповноваженої складаються три протоколи НАЗК, пишуться відповідні позови до Адміністративного суду міста Києва. В ході зафіксованих розмов ми бачимо, що в обмін на позитивне рішення, тобто скасування цих протоколів, на уповноважену з прав людини здійснюється тиск — послуга за послугу. Скасовуються протоколи, і відповідно, підконтрольна Вовку особа делегується у ВККС", — заявив Ситник.

Директор НАБУ додав, що у випадку з Державною судовою адміністрацією голова Зиновій Холоднюк делегував до складу ВККС людину, яка підконтрольна Вовку, в обмін на те, щоб залишитися на посаді після закінчення терміну повноважень.

"Там повноваження керівника [Зиновія Холоднюка] закінчилися, пройшов конкурс, є переможець. Але використовується ОАСК, зупиняється проведення конкурсу, забороняється його проведення в подальшому. Це дає керівникові можливість залишатися на посаді", — розповів Ситник.

Нагадаємо, раніше в травні Окружний адміністративний суд визнав незаконною націоналізацію ПриватБанку в 2016 році. Уряд оскаржив це рішення.

22 квітня цей же суд призупинив дію наказу Міністерства культури України про обов'язкове перейменування Української Православної Церкви (Московського патріархату).

Окружний адміністративний суд Києва був створений в 2004 році указом Леоніда Кучми. 30 травня 2015 року головою суду був обраний Павло Вовк, який працює в цьому суді з 2007 року. До цього він був помічником-консультантом голови Одеської національної юридичної академії, екс-народного депутата Сергія Ківалова.

Як повідомляв "Апостроф", напередодні Окружний адмінсуд Києва скасував рішення правління Національного банку України про відкликання банківської ліцензії та ліквідації банку "Юнисон" побіжного екс-міністра доходів і зборів Олександра Клименка.

Новости партнеров

Загрузка...