Європа і США мають всі правові підстави для того, щоб не визнавати результати виборів до Держдуми Російської Федерації. На даний момент все залежить лише від політичної волі, тому шанси - 50 на 50.

Про це в ефірі Апостроф Live на Апостроф TV заявив російський політичний і громадський діяч, юрист Марк Фейгін.

"Дійсно, політична ситуація складна, неоднозначна. Ми не можемо точно сказати, що Європейський Союз або Сполучені Штати швидко і радикально ухвалять рішення про невизнання підсумків цих виборів. З іншого боку, ви розумієте, йде якесь накопичення, тому що в самий переддень виборів, якщо ви помітили, Комітет міністрів Ради Європи, в який входить Росія і завдяки цьому знаходиться в ПАРЄ та інших структурах Ради Європи, закликав негайно звільнити Навального, виконавши тим самим рішення Європейського суду з прав людини за 39 правилом, яке Росія ігнорує і не виконує. В історії це вперше. Єдина країна, яка не виконала за 39 правилом в зв'язку із загрозою життю і безпеці рішення ЄСПЛ. Росія знову проігнорувала це", - зазначив Фейгін.

Продовження після реклами

РЕКЛАМА

Європа має достатньо правових підстав для того, щоб не визнавати вибори до Держдуми РФ. Однак все залежить від політичної волі.

"Говорити про те, що правові підстави відсутні у європейських структур, будь то Рада Європи або Євросоюз, для невизнання цих виборів - звичайно ні. Такі підстави є. Питання стосується тільки політичної волі: є вона у цих органів чи ні. А це завжди певна загадка, тому що ніколи ще не було моменту, коли сприятливо такі рішення приймати. Весь час знаходилися доводи, чому цього не варто робити", - пояснив юрист.

За словами Фейгіна, невизнання виборів може спричинити за собою низку важливих рішень. Росія може втратити повноваження делегації в ПАРЄ.

"Якщо таке рішення буде прийнято, з нього ж випливає низка дуже важливих рішень. У тому числі, і позбавлення повноважень делегації в ПАРЄ. Ось як ця нова Дума пошле відповідну делегацію з числа своїх парламентаріїв для роботи в ПАРЄ? Ті, за кого проголосували ці 600 з гаком тисяч в Ростовській області та інших місцях, кого організовано вивозили для голосування, можуть виявитися в числі делегатів в ПАРЄ. А чому ні? Толком треба подивитися, за кого і як віддавали голоси, але вони ж точно віддавали голоси за "Єдину Росію" за партійними списками, наприклад. У будь-якому випадку, там будуть присутні люди, за яких були віддані голоси в Криму і громадянами Росії з ОРДЛО", - підкреслив Фейгін.

Зараз шанси на невизнання виборів - 50 на 50. Рішення може змінитися в залежності від подальшої поведінки Кремля.

"Досить підстав є, але питання в політичній волі. Є вона чи ні, ми не можемо однозначно відповісти. Зараз шанси 50 на 50. Я допускаю, що чаша може схилитися в залежності від того, як поведе себе сама Москва. Якщо вона продовжить ескалуючий тон відносно тієї ж України і не піде на поступки, в числі яких і вимоги США, і вимоги ЄС щодо низки питань, то я б не виключав, що вибори можуть не визнати", - резюмував громадський діяч.