RU  UA

Шанси 50 на 50: російський політик оцінив ймовірність невизнання виборів до Держдуми РФ і можливі наслідки

Європа і США мають всі правові підстави для того, щоб не визнавати результати виборів до Держдуми Російської Федерації. На даний момент все залежить лише від політичної волі, тому шанси - 50 на 50.

Про це в ефірі Апостроф Live на Апостроф TV заявив російський політичний і громадський діяч, юрист Марк Фейгін.

"Дійсно, політична ситуація складна, неоднозначна. Ми не можемо точно сказати, що Європейський Союз або Сполучені Штати швидко і радикально ухвалять рішення про невизнання підсумків цих виборів. З іншого боку, ви розумієте, йде якесь накопичення, тому що в самий переддень виборів, якщо ви помітили, Комітет міністрів Ради Європи, в який входить Росія і завдяки цьому знаходиться в ПАРЄ та інших структурах Ради Європи, закликав негайно звільнити Навального, виконавши тим самим рішення Європейського суду з прав людини за 39 правилом, яке Росія ігнорує і не виконує. В історії це вперше. Єдина країна, яка не виконала за 39 правилом в зв'язку із загрозою життю і безпеці рішення ЄСПЛ. Росія знову проігнорувала це", - зазначив Фейгін.

Європа має достатньо правових підстав для того, щоб не визнавати вибори до Держдуми РФ. Однак все залежить від політичної волі.

"Говорити про те, що правові підстави відсутні у європейських структур, будь то Рада Європи або Євросоюз, для невизнання цих виборів - звичайно ні. Такі підстави є. Питання стосується тільки політичної волі: є вона у цих органів чи ні. А це завжди певна загадка, тому що ніколи ще не було моменту, коли сприятливо такі рішення приймати. Весь час знаходилися доводи, чому цього не варто робити", - пояснив юрист.

За словами Фейгіна, невизнання виборів може спричинити за собою низку важливих рішень. Росія може втратити повноваження делегації в ПАРЄ.

"Якщо таке рішення буде прийнято, з нього ж випливає низка дуже важливих рішень. У тому числі, і позбавлення повноважень делегації в ПАРЄ. Ось як ця нова Дума пошле відповідну делегацію з числа своїх парламентаріїв для роботи в ПАРЄ? Ті, за кого проголосували ці 600 з гаком тисяч в Ростовській області та інших місцях, кого організовано вивозили для голосування, можуть виявитися в числі делегатів в ПАРЄ. А чому ні? Толком треба подивитися, за кого і як віддавали голоси, але вони ж точно віддавали голоси за "Єдину Росію" за партійними списками, наприклад. У будь-якому випадку, там будуть присутні люди, за яких були віддані голоси в Криму і громадянами Росії з ОРДЛО", - підкреслив Фейгін.

Зараз шанси на невизнання виборів - 50 на 50. Рішення може змінитися в залежності від подальшої поведінки Кремля.

"Досить підстав є, але питання в політичній волі. Є вона чи ні, ми не можемо однозначно відповісти. Зараз шанси 50 на 50. Я допускаю, що чаша може схилитися в залежності від того, як поведе себе сама Москва. Якщо вона продовжить ескалуючий тон відносно тієї ж України і не піде на поступки, в числі яких і вимоги США, і вимоги ЄС щодо низки питань, то я б не виключав, що вибори можуть не визнати", - резюмував громадський діяч.