RU  UA

У "Слузі народу" пояснили таємничість навколо угоди про копалини із США

Фото: ОП

Такий рівень таємничості навколо угоди про корисні копалини із США пояснюється тим, що до цього зараз підходять дуже ретельно, розуміючи, що очікує фактично цю угоду. І вже після того, як угода буде готова з боку України і з боку Сполучених Штатів Америки, можна вже буде заходити із широкою дискусією відносно окремих деталей. Адже ратифікація буде проходити через український парламент, де її ретельно вивчать.

Про це в етері "Апостроф TV" розповів народний депутат України з фракції "Слуга народу" Богдан Кицак.

На питання, чи це рестарт перемовин, він відповів:

"Чи це рестарт - не рестарт, тому що є дуже величезна кількість проробленої роботи. Тут мова якраз йшла про узгодження позиції, з якими ми заходимо і з якими заходять американці. Зараз вдалося знайти загальні рейки, по яких будуть рухатися паралельно дві країни. Тому що до того було дуже багато різнопланової інформації. Сполучені Штати Америки надавали занадто завищені очікування від цієї угоди і висували до України ті вимоги, які ми не могли прийняти за основу, тому що фактично це означало би втрату економічного суверенітету України".

Народний обранець також пояснює, чому так утаємничені ці переговори:

"На жаль, ми побачили приклад, коли окремі представники, зокрема і українського парламенту, вкидують в інформаційний простір неперевірену інформацію, і це дуже сильно розбурхує в українському суспільстві оцей дискурс, який, зрештою, шкодить загальному процесу".

Кицак підкреслює, що після того, як угода буде уже готова з боку України і з боку Сполучених Штатів Америки, "і коли потиснуть руки", тоді можна вже буде говорити і заходити із широкою дискусією відносно окремих деталей цієї угоди.

"Тому що ми знаємо, що вже дві сторони заявили, що ратифікація буде проходити через український парламент. І там цю угоду і вздовж, і впоперек будуть вивчати абсолютно всі, - наголошує він. - Якщо там будуть якісь моменти, які будуть загрожувати потенційно, і не будуть вигідні для нас, то відповідно ця угода просто не буде ратифікована і ця робота буде проведена дарма. Тому до цього зараз підходять дуже скрупульозно, розуміючи, що очікує фактично цю угоду, як в українському парламенті, так і в американському Сенаті та Конгресі, яка також потребує там схвалення".


Нагадаємо, 18 квітня було опубліковано текст меморандуму між Сполученими Штатами Америки та Україною про наміри щодо завершення формальної угоди про економічне партнерство та інвестиційний фонд відбудови.