У Меджлісі кримськотатарського народу з розумінням поставилися до зміни риторики влади України щодо Криму, який у 2014 році захопила Росія.
Про це в ефірі "Апостроф TV" заявив заступник голови Меджлісу кримськотатарського народу Наріман Джелял.
За його словами, питання Криму для росіян - дуже гостре.
"Вони готові зупинитися на лінії зіткнення, якщо питання Криму буде вирішено в інтересах Росії. Тому я прогнозую, що цей пункт перемовин завжди буде найбільш жорстко відстоюватися саме з російської сторони", - зазначив Джелял.
При цьому, як він бачить, президент США Дональд Трамп у цьому питанні хоче піти назустріч Володимиру Путіну.
"Америка тут йде назустріч. Американці кажуть, що, ну, ми ж маємо домовлятися, ми маємо почути один одного. І вони нібито роблять те, що чують від Росії. І навіть кажуть про це. Нам це може не подобатися. І нам це не подобається. Але ми маємо виходити з того, що є, наполягаючи, в принципі, на своєму. І єдина можливість сьогодні не розізлити американську сторону, не піддатися на провокації Росії - це все ж таки змінити риторику. І тому я розумію наше керівництво, яке каже, що ми не відмовляємося взагалі розглядати територіальні питання, але давайте ми відкладемо їх, спочатку вирішивши питання припинення вогню, питання миру, щоб потім вже спокійно сідати і про щось говорити. Це дуже розумна тактика, як на мій погляд. І вона не означає, що хтось щось зрадив", - пояснив заступник кримськотатарського меджлісу.
Водночас він наголосив, що для влади України територіальна цілісність української держави - це червона лінія.
"Ми постійно з вуст президента України, в заявах МЗС чуємо про те, що Україна не буде відмовлятися від власних територій. І це все якраз і дає розуміння того, що ми свій територіальний інтерес, тобто цілісність нашої держави тримаємо постійно в фокусі. Це найжирнюча червона лінія, яку ми на даний момент точно не готові переходити.
І це дає надію на те, що ми попри всі політичні коливання, які зараз відбуваються, будемо стояти на своєму", - зазначив Джелял.
Водночас, зауважив, що готовність говорити на відповідну тему є дипломатією.
"А те що заради перемовин ми йдемо на якісь словесні поки що поступки в плані того, що ми готові просто поговорити на цю тему - це вже дипломатія", - додав він.
Як повідомляв "Апостроф", раніше Меджліс кримськотатарського народу виступив із заявою, де висловив категоричність щодо будь-яких пропозицій або дій, що передбачають визнання окупованих територій АР Крим та міста Севастополя російськими.