В окупованому Росією Криму знищують спадщину Гурзуфа, починаючи комерційне будівництво на місці історичних будівель.
Про це повідомляє видання "Крим. Реалії".
Зміни відбулися навіть в центрі селища Гурзуф, де до окупації на площі розташовувався квітковий базар, а навколо нього були будинки кримських татар. Зараз історичний центр селища хаотично забудований магазинами, кафе і ресторанами.
Чергові будівельні роботи на місці історичних будівель почалися восени 2018 року. На одному з об'єктів будівельники вже повністю розібрали старий будинок, металеві конструкції вивезли за периметр. За словами перехожих, цей будинок був одним з найкрасивіших в історичному центрі Гурзуфа.
"Це був старенький кримськотатарський будиночок. Дуже красивий. Подивіться, навколо одні забігайлівки понаставили. А цей будиночок один з небагатьох радував око своєю самобутністю. Тепер і його немає. Все знищується на наших очах", - розповіла місцева мешканка Антоніна Гончарова.
Крім цього місцевих жителів турбує і будівництво недалеко від дачі Чехова - на однойменній вулиці. Будівля колишньої санепідемстанції перетворюють в чергове кафе. Громадські працівники обурюються - такі будівництва спотворюють історичний вигляд селища.
"Змінюється вже візуальне сприйняття цього куточка. Уже нависли якісь опори над історичною стіною, чи витримає це місце? Ніхто нічого не знає. Чи є архітектурний проект цієї споруди? Теж ніхто не знає. А я думаю, що нічого цього немає - у нас поки що все пущено на самоплив", - підкреслила активістка Марина Забродська.
За даними активістів, дозвільних документів на будівництво кафе і столових у забудовників немає. Паспортів об'єктів, які повинні розміщуватися в місцях будівництва, також немає.
Активісти мають намір звертатися в різні інстанції з вимогою зупинити знищення історичних об'єктів - адже безладна забудова селища загрожує повною руйнацією його культурно-історичної спадщини. Однак офіційних коментарів селищної ради Гурзуфа поки немає.
Як повідомляв "Апостроф", ситуація в Криму залишає бажати кращого. Журналісти показали наслідки екологічної катастрофи в Армянську (анексувати Росією Крим).