RU  UA  EN

Понеділок, 26 серпня
НБУ:USD
  • НБУ:USD
  • НБУ:EUR
24.95
Суспільство

Читайте нас у Telegram-каналі

Новини

26 серпня

25 серпня

Всі новини

Новости партнеров

Загрузка...

В Україні офіційно ліквідована одна з православних церков

Українська автокефальна православна церква (УАПЦ) офіційно припинила своє існування після того, як в грудні 2018 року в Києві пройшов Об'єднавчий собор .

Про ліквідацію церкви повідомляється в парламентській газеті "Голос України".

"29 липня 2019 року в Єдиний державний реєстр юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських об'єднань внесено запис про припинення релігійної організації "Патріархія Української автокефальної православної церкви" шляхом реорганізації, а саме шляхом приєднання до релігійної організації "Київська митрополія Української православної церкви (Православної церкви України)", - йдеться в повідомленні.

Строк заявлення вимог кредиторами - до 3 жовтня 2019 року. Всі довіреності, видані на ім'я УАПЦ до 29 липня, відкликані.

Нагадаємо, 15 грудня 2018 року на Об'єднавчому соборі митрополит Єпіфаній був обраний предстоятелем нової об'єднаної церкві.Такім чином, всі ієрархи УПЦ КП, УАПЦ і кілька ієрархів УПЦ МП утворили ПЦУ, що мало потягти за собою ліквідацію УПЦ КП і УАПЦ.

Як повідомляв "Апостроф" 31 липня почесний патріарх Православної церкви України Філарет заявив про подачу позову до суду на Міністерство культури через зняття з реєстрації УПЦ КП. Також він звернувся до настоятеля ПЦУ митрополита Епіфанію, ОБСЄ, президенту України Володимиру Зеленському та Міністерству юстиції.

Детальніше про церковному скандалі читайте в матеріалі - Цей томос нас не влаштовує: як Філарет перезавантажив УПЦ КП .

Новости партнеров

Загрузка...