RU  UA  EN

Субота, 28 березня
  • НБУ:USD 27.80
  • НБУ:EUR 30.45
НБУ:USD  27.80
Суспільство

Епідемія коронавірусу: головні новини, статистика, динаміка поширення

Новини

28 березня

Всі новини

Повернення Україні захоплених кораблів: що відомо на даний момент

Передача захоплених українських кораблів під час атаки Росії в Азовському морі пройде поблизу Південного берега Криму.

Про це повідомляє "Апостроф" з посиланням на Керч ФМ.

На даний момент захоплені кораблі очікують українські буксири "Гайдамака", "Титан" і пошуково-рятувальний корабель "Сапфір".

Зараз вони знаходяться приблизно в 13 милях від берега в районі Алупки. Як повідомляє Одеський кур'єр, після передачі захоплені кораблі на буксирі відведуть в Одесу.

Нагадаємо, 25 листопада 2018 року співробітники ФСБ Росії обстріляли і захопили в Чорному морі українські катери "Бердянськ" і "Нікополь", а також буксир "Яни Капу", які поверталися в Одесу після спроби пройти через Керченську протоку.

Російські силовики незаконно затримали 24 українських військовослужбовців, троє з них були поранені. Українців звинуватили в незаконному перетині кордону Росії, "судили" в окупованому Криму і перевезли в Москву.

Україна вимагає від Росії звільнення захоплених моряків і вважає їх військовополоненими. В управлінні верховного комісара ООН з прав людини заявили, що українські моряки як військовополонені повинні перебувати під захистом Женевської конвенції.

16 квітня 2019 року Україна звернулася до Міжнародного трибуналу ООН з морського права з метою звільнення полонених моряків і суден. 25 травня Трибунал ООН оприлюднив рішення про застосування тимчасових заходів у справі за позовом України до Росії, яким суд зобов'язав РФ звільнити моряків і судна. У той же час суд не задовольнив прохання України зобов'язати РФ припинити кримінальне переслідування полонених.

Термін виконання рішення закінчився 25 червня. У цей день від Міністерства закордонних справ Росії надійшла нота, якою Україні пропонувалося надати письмові гарантії продовження кримінального переслідування українських моряків відповідно до російського законодавства. У ноті-відповіді МЗС України назвало позицію Москви неприйнятною.

Як повідомляв "Апостроф", раніше Росія зробила несподівану заяву про повернення Україні захоплених кораблів, з огляду на проведення саміту в нормандському форматі, який заплановано на 9 грудня в Парижі.

Фотогалереї

Всі