RU  UA  EN

Субота, 27 квітня
  • НБУ:USD 39.35
  • НБУ:EUR 42.00
НБУ:USD  39.35
Суспільство

Допомогти Збройним Силам України! Посилання для переказів

Новини

27 квітня

26 квітня

Всі новини

В Україні розгорається гучний скандал через тести на коронавірус для дітей, хворих на онкологію

У Національному інституті раку та дитячій спеціалізованій лікарні "Охматдит" від сімей онкохворих дітей вимагають проходження платних тестів на виявлення коронавірусу, що викликає COVID-19.

"Смерть" з косою на пляжах і натовпу в містах: як змінюється ситуація з коронавірусом в Україні та світі (оновлюється)

Як пише "Українська правда", про це повідомляє благодійний фонд "Таблеточки", до якого звернулися батьки з проханням оплатити тести методом полімеразної ланцюгової реакції (ПЛР).

За відсутності негативних результатів тесту онкохворих дітей відмовляються госпіталізувати для проходження хіміотерапії, променевої терапії, хірургічної операції, проведення МРТ.

Вартість такого тесту в Україні зараз становить близько 2,2-2,5 тисячі гривень на одну людину.

"Ми згодні з рішенням лікарень, це потрібно. Але ми не згодні, що ці тести повинні оплачувати самі батьки. Ми лягаємо в лікарню планово на крапельниці кожні 14 днів. Тобто в місяць тільки на тести для мене і сина потрібно 10 000 гривень" , - розповіла Наталія Бойко, мама онкохворої дитини.

При цьому, за словами директора фонду по роботі з підопічними і сім'ями Юлії Ноговіциної, керівництво НДР і НДСЛ "Охматдит" не змогло надати накази, що встановлюють відповідну вимогу про складання тесту.

"Сказали, що таких наказів немає. Вимога просто усно повідомляється батькам. У МОЗ України так само підтвердили, що відповідної вимоги на національному рівні не існує", - зазначила вона.

За даними фахівців фонду, карантин вже і так негативно вплинув на діагностику і лікування дітей. Через скасування транспортного сполучення, ізоляції, страх заразитися при зверненні до лікарні, зменшення доходів, менше сімей стало звертатися до лікаря, коли у дитини з'являються тривожні симптоми.

"Отже, ці діти будуть діагностовані пізніше, в запущеній стадії, коли шансів на виживання залишиться менше і потрібна більш агресивна і дорога терапія", - пояснила Юлія Ноговіцина.

З огляду на це додатково відкладати початок лікування на час, поки батьки знайдуть гроші на тестування, здадуть аналіз, отримають результати на думку фонду "виглядає невиправданим".

"Ми не проти введення вимог тестування за умови, що держава може собі це дозволити і організувати процес таким чином, щоб він не перешкоджав своєчасній діагностиці та лікуванню онкохворих дітей", - резюмував директор фонду.

Як повідомляв "Апостроф", медики заявили, що рішення Черкаського виконкому про скасування карантину може призвести до ускладнень епідемічної ситуації через коронавірус в місті і області.