Нормативна база вступу в українські вузи абітурієнтів з ОРДЛО існує, а механізм діє вже кілька років.
Про це повідомляє доцент кафедри міжнародних відносин Донецького національного університету, експерт Центру міжнародної безпеки Донецького національного університету Юрій Теміров на своїй Facebook-сторінці.
За його словами, вступаючих з окупованих територій більше не стане. Також Теміров підкреслив, що кілька вступників до вузів України не стане "смертельною загрозою" в нинішній ситуації.
"Хтось серйозно думає, що "антиукраїнська молодь" масово повалить на навчання не в Росію, а в Україну?", - зазначив доцент.
Найголовнішим пунктом він підкреслив, що джерелом проблем є не якась окрема пільгова категорія, а сама збочена радянсько-колективістська пільгова система. Вона повинна бути замінена на систему соціальної підтримки. Справа не в назвах, а в філософії. Нинішня пільгова система заохочує не відповідати вимогам вступу та навчання у вищі навчальні заклади. Принципова відмінність соціальної підтримки (як державної, так і недержавної) - створювати умови, сприяти і заохочувати бажання відповідати вимогам.
"Академічний і соціальний статус студента повинні бути чітко розділені. Академічний статус студента (включаючи і перш за все з бюджетним місцем, академічною стипендією) можуть визначатися виключно академічними досягненнями. Для певних категорій студентів необхідна система соціальної підтримки, яка створює можливості отримати якісну професійну підготовку, а не розбещує пільгами не відповідати загальним вимогам", - написав Теміров.
Крім того, доцент назвав прийнятий закон про квоти для випускників шкіл з окупованих територій Донецької і Луганської областей не кроком влади до деокупаціі.
"Хтось дійсно думає, що влада, приймаючи цей закон, керувалася мотивами деокупації? Падіння рейтингу і місцеві вибори тут точно ні до чого? Проте, певний ефект для перспектив деокупації може бути, але буде залежати він не від влади, а від нас з вами, від академічної спільноти та місцевої громади, до якої вступники х ОРДЛО потраплять", - зазначив доцент.
Як писав "Апостроф", нардепи "Євросолідарності" і "Слуги народу" влаштували скандал у Верховний Раді під час розгляду законопроекту про вступ дітей з окупованих територій до навчальних закладів України.