У неділю, 16 серпня, православні християни вшановують пам'ять Антонія Римлянина або Антона Вихровія. У народі в цей день існував звичай "вартувати вихори" на перехресті - при появі вихору необхідно було увіткнути в нього ніж, тримаючи в руках голову півня.
"Апостроф" розповідає про головні традиції та заборони дня.
Про свято
Антоній Римлянин жив в XI-XII століттях в родині заможних християн, але рано залишився сиротою. Більшу частину свого спадку він роздав бідним і прийняв чернечий постриг. Під час гонінь святий близько року прожив в печері на узбережжі та разом з уламком скелі впав в море. Легенда говорить про його чудесну подорож на цьому камені з Середземного моря аж до Новгорода.
Тут місцевий єпископ Никита сприяв тому, щоб Антоній заснував монастир, присвячений Різдву Богородиці в честь чудесного порятунку. Приблизно 16 років керував обителлю Антоній, а після його смерті наступником став чернець на ім'я Андрій.
Прикмети
За погодою 16 серпня визначають, яким буде жовтні
Сильний вітер - зима буде сніжною
На Антона дощ пішов - негода триватиме ще кілька днів
Сильний і прохолодний вітер 16 серпня - буде сувора зима
Теплий вітер - взимку буде багато снігу, але сильні морози не вдарять
Чого не можна робити
У день Антона Вихровія, як і в будь-яку іншу неділі, не варто робити прибирання в будинку. Вважається, що якщо наводити чистоту, то і гаманець буде таким же чистим і порожнім.
Не можна також підмітати підлогу, щоб не вимести з дому щастя і багатство.
Однак не слід весь день лежати на дивані, цей день хороший для того, щоб довести до завершення старі, забуті справи.